Пуче „стотка“ – Звезда тројкама згромила Мегу /видео/

© Фото : КК Црвена звездаКошаркаши Црвене звезде
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 10.06.2022
Кошаркаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу у првом мечу полуфинала домаћег првенства против Меге резултатом 114:78. Црвено-бели су погодили чак 22 тројке, уз проценат успешности чак 52,4 одсто.
Силовито је осваја АБА лиге ушао у меч са Мегом која је била без најбољег играча, суперталентованог бека Николе Јовића који је отпутовао у Америку где ће се наћи на драфту.
Црвено-бели су решили уводну деоницу у своју корист резултатом 33:15 и већ тада се могао наслутити дебакл Меге.
Звезда је до полувремена стекла чак 19 поена предности, а блистао је Никола Ивановић који је погодио чак пет тројки у првих 20 минута.
Посебно је био интересантант и несвакидашњи поен који је постигао капитен Звезде Бранко Лазић уз звук сирене пре одласка на велики одмор.
Наиме, искусни бек је из „одбојке“ успео да пошаље лопту кроз обруч и да обезбеди свом тиму велику предност - 58:39.
У наставку је Црвена звезда наставила да доминира и трећу четвртину добила је убедљиво - 31:17, па је предност пред последњу деоницу износила чак 33 поена разлике.
На крају је Црвена звезда и последњу деоницу успела да реши у своју корист резултатом 25:22 и на крају је славила резултатом 114:78.
Најефикаснији актер сусрета био је Никола Ивановић који је постигао 25 поена, имао је три скока и шест асистенција, пратио га је Огњен Добрић са 16 поена, седам скокова и три асистенције.
Наредни меч игра се у недељу од 12 часова у дворани „Mega Factory“.
Српски кошаркаш Богдан Богдановић – Атланта Хокс - Sputnik Србија, 1920, 10.06.2022
Србија остаје без Богдана!
Кошаркаши Србије прослављају победу против Летоније - Sputnik Србија, 1920, 10.06.2022