Каријев шоу у Бостону за изједначење у финалу /видео/

© AP Photo / Kyle TeradaСтеф Кари
Стеф Кари - Sputnik Србија, 1920, 11.06.2022
Кошаркаши Голден Стејта предвођени маестралним Стефом Каријем победили су у гостима Бостон резултатом 107:97 у четвртој утакмици финалне серије НБА лиге (2:2).Амерички плејмејкер постигао је чак 43 поена уз десет скокова и четири асистенције.Наредни меч биће одигран у Сан Франциску.
Бостон је у свом ТД гардену више него солидно отворио меч, пошто се распуцао Џејсон Тејтум. Брзо је на семафору било +7 за домаћина, али се после разиграо Стеф Кари и успео да анулира рано стречену предност Келта.
По завршетку уводне деонице на семафору је био исписан резултат 28:27, да би Бостон у другој четвртини успео да се одлепи на +5 и тако оде на велики одмор с предношћу - 54:49.
А онда се у наставку четвртог меча финалне серије НБА лиге разгоропадио Стеф Кари. Имао је подршку Клеја Томпсона и Ендрјуа Вигинса, те су Ратници у потпуности успели да преокрену ситуацију у своју корист.
Кари је погађао из свих позиција. Тројке је шутирао 50 одсто - 7/14 и на крају се зауставио на 43 поена, имао је десет скокова и четири асистенције.
Пратио га је Клеј Томпсон са 18 поена, док је Вигинс убацио један мање. С друге стране, у табору Бостона бољи од осталих поново су били Џејсон Тејтум и Џејлен Браун.
Тејтум је постигао 23 поена, имао је 11 скокова и шест асистенција, док се Браун зауставио на 21 поен.
Српски репрезентативац Немања Бјелица провео је девет минута на паркету и за то време се није уписао у стрелце, али је имао једну ухваћену лопту.
Серија се сада сели у Калифорнији, где ће Голден Стејт у Сан Франциску имати предност домаћег терена.
Подсетимо, велико финале НБА лиге игра се до четири добијене утакмице, а резултат у серији тренутно је 2:2.