Шиме је мало побркао лончиће

© REUTERS / Christian HartmannШиме Врсаљко са заставом Хрватске прославља победу над Енглеском и пласман у финале
Шиме Врсаљко са заставом Хрватске прославља победу над Енглеском и пласман у финале - Sputnik Србија, 1920, 11.06.2022
Десни бек Хрватске Шиме Врсаљко поручио је после победе у Лиги нација у Копенхагену на стадиону Паркен (1:0) да Данска не може да се мери са "коцкастима"!?
Чињенице пак говоре другачије. Но, кренимо редом. Свака част Хрватима што су вицешампиони света из Русије 2018, али на прошлогодишњем Европском првенству испали су већ у осмини финала од Шпаније у трилер мечу који је окончан после продужетака резултатом 5:3.
Хрвати нису дошли међу осам на Старом континенту, док су Данци пали у полуфиналу, такође после продужетака и то из крајње спорног пенала за Енглезе који је реализовао Хари Кејн.
Данци су у првом полувремену меча трећег кола Лиге нација имали чак осам удараца ка голу Хрвата, поништена су им и два гола због фаула и офсајда, док су Хрвати „на мишиће“ успели да славе поготком Марија Пашалића из 70. минута.
„Они су добри, али не могу да се пореде са нама. Мислим да смо боља репрезентација и квалитетнија. Имали смо боље шанси него они. У првом полувремену су имали већи посед, али њихове шансе нису биле озбиљне“, рекао је Шиме и остао жив.
Врсаљко се после годину дана паузе вратио у национални тим. Није га било од поменутог Европског првенства, али је сада поново у тиму Златка Далића.
„Као да сам опет код куће. Сви који ме познају знају шта за мене значи репрезентација и каква атмосфера ту влада. Пресрећан сам, то искрено кажем из срца, ово је мој други дом", констатовао је дефанзивац Атлетико Мадрида.
Не иде у прилог речима Шимеа Врсаљка ни чињеница да је Данска 11. на ФИФА ранг-листи, док су Хрвати 16. на свету.
Наравно, сам пласман није кључно мерило за квалитет тима, али резултати Данске и њихова доминација у последње време указују да је Шиме мало побркао лончиће.
Данска је прва селекција која се пласирала у Катар. Недавно су Данци у пријатељском мечу демонстрирали квалитет против Србије коју су савладали 3:0, и био је то уједно и први пораз Орлова под селекторском палицом Драгана Стојковића Пиксија.
Шмајхел, Ериксен, Поулсен и остали асови показали су невероватан квалитет који је потврђен резултатима у континуитету, па самим тим изјава Врсаљка дефинитивно није на месту, како Данци не могу да се пореде са Хрватима.
Данска је упркос поразу од „коцкастих“ и даље прва у Групи А, док су Шиме и екипа тек после три кола успели да забележе прве бодове, па би Врсаљко идући пут кад буде давао изјаве требало боље да бира речи.