Тадић се сетио Бардових речи: „То не сме да се дешава“

© AFP 2023 / ANDREJ ISAKOVICДушан Тадић и Александар Митровић
Душан Тадић и Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 13.06.2022
Душан Тадић, капитен фудбалера Србије, био је разочаран због ремија са Словенијом у Љубљани у четвртом колу Лиге нација - 2:2. Орлови су доминирали, имали два гола предности, а онда се још једном показало да је 2:0 најопаснији резултат у фудбалу, што је неписано правило о којем је константно причао легендарни Бард Милан Живадиновић.
Просули су Орлови за свега пет минута другог полувремена све што су стрљиво градили у првом делу сусрета у Стожицама.
Савршена игра крунисана са два гола, од којих је други право ремек-дело у изведби двојице мајстора фудбала Душана Тадића и Александра Митровића.
Али, фудбал је демонстрирао још једном сва своја лица и сву своју суровост. Пиксијеви учиненици дозволили су пад концентрације у периоду од 48. до 53. минута што је домаћин казнио и стигао до изједначења.
„Доминирали смо у првом полувуремену, поготово. Мислим да смо сви уживали. И ето, ти минути на старту другог полувремена. Не сме то да нам се дешава. Морамо да будемо паметни, јер како кажу 2:0 је најопаснији резултат“, поручио је ас Ајакса.
Србија је друга у Групи Б4 Лиге нација иза Норвешке која има десет бодова, док Тадић и другови имају три мање.
„Било је доста позитивних ствари, треба на њих да се фокусирамо. Ми увек желимо више, желимо да се усавршавамо. Наравно, треба да видимо и лоше ствари и да их коригујемо, али треба да гледамо и добре ствари“, закључио је капитен Орлова Душан Тадић.
Иначе, Бард Жива који је преминуо у прошле године, остао је упамћен по бројним изјавама, али је свакако најпознатија она да је 2:0 најопаснији резултат.
Милан Живадиновић, бивши тренер Црвене звезде и бројиних клубова, заправо је то изговорио давне 1994. године за време Мундијала. Шпанци су водили 2:0 против Јужне Кореје, а меч је завршен 2:2, после чега је његова изјава постала култна.