Орлићи - Sputnik Србија

Орлићи голом Лековића ишчупали бод на старту Европског првенства

Фудбалери репрезентације Србије до 19 година отворили су Европско првенство ремијем против екипе Израела – 2:2 (1:1). Стрелци за српски тим били су Марко Лазетић (8. минут) и Стефан Лековић (93. минут), док су за Израелце погодили Оскар Глох (17. минут) и Ахмед Ибрахим (74. минут).
Орлићи су боље отворили меч, играли су сигурније и убрзо преко Мотике и Лазетића дошли у предност.
Србија је повела у осмом минуту, а највеће заслуге за гол треба приписати Мотики који је сјајно прошао по левој страни и асистирао Лазетићу. Нападач Милана је левом ногом по земљи донео предност нашем тиму.
Међутим, у наставку су Израелци почели да прете, највише преко Глоха и то им се исплатило у 14. минуту. Шутирала је десетка Израелаца по земљи, погодио је угао и поравнао резултат.
После тога Србија је преко Илића погодила стативу, али то је било све у првих 45 минута.
Селектор Јовић је почео други део игре са две промене, а Ратков је ушао са идејом да игра сидраша, па да даље од њега иду напади.
Уместо да Орлићи преокену, они су примили гол преко Абрахама који се после велике гужве у 75. минуту најбоље снашао.
На крају је кестење из ватре вадио Лековић који се најбоље снашао у шеснаестерцу Изреала и на сличан начин узвратио противнику.
Орлићи су били на ивици пораза, али је Лековић овога пута донео бод нашем националном тиму.
Србија ће у групи играти још и против Аустрије и Енглеске.
Сада је 2:2!
ГООООООООООЛ - Лековић погађа у 93. минуту! Нешто слично другом поготку Израела, сада је и Србија погодила после гужве и тренутно је 2:2.
19:14 19.06.2022
Добра шанса за Орлиће
84´ – Опасни су наши фудбалери после корнера, запретили су, али голман Израела је био на висини задатка.
19:09 19.06.2022
Пречку погађају Израелци
82´ – Ахмед Ибрахим је сада погодио пречку из слободног ударца, умало да Израелци поведу са 3:1. Много среће за српски национални тим.
19:01 19.06.2022
Воде Израелци
74´ – ГОЛ - После много гужве Ахмед Ибрахим је погодио и буквално угурао лопту преко линије. Сада Израелци воде са 2:1.
18:56 19.06.2022
Глох прави разлику
68´ – Велику разлику на терену прави фудбалер Макабија из Тел Авива, претрчава прилично лако наше дефанзивце, али је и даље актуелан резултат 1:1. Без већих прилика у наставку дуела.
18:49 19.06.2022
Нова измена код Орлића
61´ – Милетић улази у игру уместо Петковића, а онда и Ајдар уместо Станковића.
18:46 19.06.2022
Опет прети Глох
59´ – Наставља Глох да прави проблеме Орлићима, некако прелако долази у ситуацију да шутира, али је овога пута изблокиран, срећом.
18:41 19.06.2022
Добар напад Орлића
53´ – Са Ратковим Орлићи добијају дубину у игри, може да се загради, да прими лопту и одложи је са стране, па ћемо видети како ће та идеја да функционише у наставку меча.
18:39 19.06.2022
Занимљив одабир тренера Јовића
50´ – Иако је Лазетић постигао гол у првом полувремену, био опасан по противника, Јовић је одлучио да га замени.
18:34 19.06.2022
Почело је друго полувреме
46´ – Одмах на почетку другог полувремена извршене су две измене у редовима нашег тима, а у игру су ушли Кнећевић и Ратков. Из игре су изашли Лазетић и Гордић. Можда ће ови потези допринети бољој игри Орлића.
18:18 19.06.2022
Полувреме: Много грешака у додавању Орлића
45´ – После попречног додавања Крсмановића Илић је морао да направи оштар фаул и добио је жути картон за крај првог полувремена. Утисак је да српски фудбалери могу боље у преосталих 45 минута.
18:11 19.06.2022
Израел опасан
39´ – Орлићи допуштају противнику да се ушета у 20 метара до гола, срећа па Израелци немају праву завршницу. Глох је сам запретио неколико пута, а једном је био прецизан. Са друге стране, Лазетић прави проблеме противнику притиском на последњу линију.
18:03 19.06.2022
Статива!
32´ – Били су сада млади фудбалери Србије јако близу гола, после корнера је Илић шутирао главом, погодио стативу, али лопта није хтела у мрежу.
18:01 19.06.2022
Орлићи преузели контролу
29´ – Период мало боље игре нашег тима, али не успевају Орлићи да искористе прекиде. Имали су неколико слободних удараца до сада, ниједан није био опасан по гол противника.
17:55 19.06.2022
Израелци држе лопту
24´ – Некако Орлићи не успевају на најбољи начин да преузму иницијативу, већ су Израелци ти који држе лопту. Лазетић показује да је опасан по гол.
17:48 19.06.2022
Израелци изједначују
14´ – ГОЛ - Глох је поново добио шансу и лопту близу гола Србије, а овога пута није опростио већ је шутирао прецизно левом ногом за 1:1. Не смеју Орлићи толико да му дају простора.
17:45 19.06.2022
Сада се лакше игра
14´ – После датог гола, Орлићи могу много лакше да играју, чак можда и да пусте иницијативу Израелу и да вребају из контранапада. Из сличног напада Србија је и повела, а највеће заслуге за гол треба приписати Мотики који је сјајно прошао по левој страни и асистирао Лазетићу.
17:39 19.06.2022
Води Србија!
8´ – ГОЛ – Мотика је лепо прошао, додао до Лазетића који постиже гол за предност од 1:0! Јако битан моменат! Било је очекивано да Мотика и Лазетић највише запрете Израелцима, а управо су они комбиновали код првог гола. Лазетић се добро снашао и левом ногом погодио за предност.
17:37 19.06.2022
Глох прети
6´ – Талентовани Глох прошао је до шеснаестерца српског тима, шутирао је јако и срећом преко гола.