Партизан се није прославио против Фенера, велика грешка Стевановића /видео/

© AFP 2023 / ELSAИлија Столица
Илија Столица - Sputnik Србија, 1920, 02.07.2022
Партизан није баш заблистао на генералној проби против Фенербахчеа у Грацу. Турски тим је славио са 1:0 (1:0), а најбољу шансу за црно-беле пропустио је новајлија Андраде почетком другог полувремена. Гол за Фенер дао је Енер Валенсија после велике грешке голмана Немање Стевановића.
Фенербахче је врло брзо дошао у предност, већ у 2. минуту утакмице. Кумовала је томе грешка голмана Партизана Немање Стевановића који је одуговлачио са испуцавањем лопте. То је било довољно за Енера Валенсију. Некада премијерлигашки фудбалер је изблокирао Стевановића и потом спровео лопту у мрежу.
Срећа по црно-беле па је у питању пријатељски сусрет...
Мора се рећи да је Фенербахче имао велику подршку у Грацу, и црно-бели су рачунали на своје присталице, а током првог полувремена било је неколико оштрих стартова и самим тим и неколико пауза које су успоравале ритам меча.
Било је шанси са обе стране, могли су и једни и други до гола, али су на крају мреже мировале осим у споменутом 2. минуту.
Може се рећи да је Партизан у другом полувремену био бољи него у првих 45 минута...
Тренер Партизана Илија Столица се иначе одлучио за следећих 11 играча за овај дуел: Стевановић - Урошевић, Филиповић, Марковић, Шеховић - Фејса, Натхо, Андраде - Мениг, Холендер, Гомеш.
Ово је био последњи припремни меч за црно-беле, после чега их очекује почетак Суперлиге 9. јула када гостују Јавору у Ивањици.