Одбојкашице Србије дошле до осме победе у Лиги нација

© Фото : CEVОдбојкашице Србије
Одбојкашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 03.07.2022
Одбојкашице Србије савладале су селекцију Јапана резултатом 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:22) у последњој утакмици треће недеље А групе Лиге нација у Калгарију.
Српске одбојкашице ушле су у меч изједначено са ривалкама и све до саме завршнице није могло да се наслути коме ће припасти први сет.
Након што су на самом крају сета сломиле отпор Српкиња, Јапанке су повеле, међутим нису се предале наше девојке.
Преокренуле су резултат и стигле после велике борбе до осме победе у овом такмичењу.
Српски тим је раније обезбедио пласман на завршни турнир у Анкари, где ће у четвртфиналу играти против САД.
Американке су лигашки део завршиле на првој позицији, али је то место на жребу преузела Турска, као домаћин, па ће Србија као седмопласирана на мегдан олимпијским шампионкама.
Финални турнир одржава се од 13. до 17. јула, а учествоваће осам селекција.