Злато за Ангелину Топић! /видео/

© Tanjug / MILOS MILIVOJEVICАнгелина Топић
Ангелина Топић - Sputnik Србија, 1920, 06.07.2022
Трострука јуниорска шампионка Србије Ангелина Топић освојила је златну медаљу у скоку увис на Европском првенству за атлетичаре до 18 година. Ангелина је прескочила 192 центиметра и освојила прво место у Јерусалиму.
Иза себе је оставила другопласирану Немицу Геринг и Белгијанку Мас. Ово је трећа медаља за Србију на овом шапионату.
Топићева је покушала да обори и светски рекорд за млађе јуниорке, који је изједначила пре десет дана на шампионату Србије, али није успела. Тада је прескочила 196 центиметара.
Ово је прва златна медаља за Србију на Европском првенству, укупно трећа. Пре Топићеве медаље су у троскоку освојиле Теодора Боберић - сребрну и Наталија Драгојевић - бронзану.
Јасно је да имамо чему да се надамо наредних година у Краљици спорта.