Најбоља Српкиња тек седма – Ивана без медаље на Светском првенству

© AP Photo / Charlie RiedelИвана Шпановић
Ивана Шпановић - Sputnik Србија, 1920, 25.07.2022
Ивана Вулета, најбоља српска атлетичарка, освојила је седмо место на Светском првенству у Јуџину у скоку удаљ и тако остала без медаље.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

После тешких квалификација у којима је тек после треће серије успела да се пласира у финале, Ивана Шпановић (Вулета) није блистала онако како смо навикли.
Најбоља српска атлетичарка у првој серији је преступила, да би уследио скок од 6,67 метара, а кључни су били четврти и пети када је скочила 6,84 чиме је доспела на седмо место.
Златну медаљу освојила је невероватним скоком од 7,12 метара Малаика Миамбо, немачка атлетичарка, док је сребро припало Есе Бруме из Нигерије која је скочила 7,02.
Ивану је од медаље заправо делило пет центиметара јер је Бразилка Летисија Мело освојила бронзу скоком од 6,89 метара.