Пенали, шест голова, три изједначења, прекид – Пикси гледао елиминацију Радничког

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 28.07.2022
Раднички из Ниша дочекао је вечерас Гзиру у реваншу другог кола квалификација за Лигу конференције. Реал са Нишаве је уживо посматрао и селектор Србије Драган Стојковић Пикси и присуствовао је драми, шоку, пеналима и елиминацији српског клуба.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

После 90 минута било је 2:2, после продужетка 3:3. После пенала више није било спаса за Раднички после промашаја Пејовића, Мићибућија и Петрова.
Подсећања ради, резултат првог дуела био је 2:2. Гзира је направила највећи успех у историји.
Раднички је желео брзо да дође до гола и то је и учинио у 15. минуут. После корнера настала је рупа у петерцу Гзире, најбоље се снашао Антон Толордава и донео предност домаћем тиму.
Непун минут касније, уследио је шок јер су гости изједначили.
Џеферсон је у стилу врхунских нападача прво успео да дође до лопте, реши се одбрамбеног играча, а онда од пречке погоди за 1:1. Петров је умало решио меч голом у 77. минуту, али Џеферсон је успео да уведе дуел у продужетак голом чак у 12. минуту надокнаде.
У продужетку гол је постигао Александар Пејовић у 112. минуту са беле тачке, али је Максвел у 117. увео дуел у пенале. Три пута је српски клуб водио, три пута се Гзира враћала.
Додајмо и да је меч у Нишу обележио и квар рефлектора, па је пред крај дуела била и краћа пауза док се проблем није решио.
На крају је Раднички елиминисан после пенала.