Холандија занемела пред моћним Српкињама – полуфинале и корак до бољег ранга

© Sputnik / Лола ЂорђевићЛопта у обручу
Лопта у обручу - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2022
Младе кошаркашице Србије, као и њихови вршњаци пласирале су се у полуфинале Европског првенства за играчице до 18 година Б дивизије у Бугарској након што су невероватном партијом елиминисале Холандију резултатом 72:49 (12:22, 14:12, 21:6, 25:9).
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Младе селекције Србије, како мушка тако и женска приказују доминацију на Евробаскету са репрезентације до 18 година, а девојке су још убедљивијом победом стигле на само корак до финала.
Током прве четвртине Српкиње су тражиле игру и мучиле се са упорним и продорним Холанђанкама, међутим добра тактика и стрпљење су се исплатили у наредним деоницама.
У другој четвртини српске кошаркашице кренуле су да се резултатски враћају у игру, да би од другог полувремена на паркету био неки нови тим и нека нова енергија.
Почеле су Српкиње да плешу по паркету, одбрана је фантастично прорадила и кажњавале су сваку грешку противница новим поеном.
Последњих десет минута виђена је реприза треће деонице и било је јасно да таквом игром српски тим неће испустити победу.
Пласману у полуфинале поенима је највише допринела Сара Васиљевић која је уписала 15 поена уз четири скока и исто толико асистенција, а пратила је са само једним поеном мање и два скока више Марија Авлијаш.
На страни Холанђански најефикаснија је била Мекс ван Линге која је уписала девет поена.
За место у финалу, али и директан пласман у виши ранг младе Српкиње бориће се против селекције Португалије.