Богдан Богдановић на припремној утакмици против Литваније - Sputnik Србија

Србија и на гостујућем терену јача од великог ривала

Репрезентативци Србије однели су и другу победу над Литванијом у 48 сати, овога пута на гостујућем терену. Најефикаснији на паркету био је Богдан Богдановић, са 27 поена.

Репрезентације Литваније и Србије одиграле су вечерас другу припремну утакмицу, након што је у суботу у Београду после жестоке борбе славио домаћин, резултатом 72 — 68.

Србија је у Литванији наступила без капитена Милоша Теодосића, који је обновио повреду тетиве на претходном пријатељском мечу.

Светско првенство у кошарци игра се у Кини од 31. августа до 15. септембра. Наша репрезентација налази се у групи Д, са Анголом, Филипинима и Италијом, док је Литвнија у групи Х, такозваној „групи смрти“, у којој су још Канада, Сенегал и Аустралија.

21:04 12.08.2019
Кошаркаши Србије након победе над Литванијом у Арени - Sputnik Србија
21:03 12.08.2019

Богдановић после соло акције са дистанце постиже кош, за предност наше екипе од четири поена, 91 - 95. Бек Сакрамента је уједно и најефикаснији играч овог меча, са 27 поена.

20:58 12.08.2019

Резултатска клацкалица. После тројке Симоновића из ћошка, поново кош разлике за Србију. На минут до краја резултат је 89 - 91.

20:55 12.08.2019

НБА тројка Србије Богдановић - Јокић - Бјелица тренутно држи Србију у игри, резултат на 3 минута до краја 84 - 84.

20:52 12.08.2019

Тројком Богдановића, Србија поново преузима вођство, 80 - 82.

20:50 12.08.2019

После мини-серије, Србија прилази на -1, 80 - 79.

Драган Милосављевић на утакмици са Литванијом у Арени - Sputnik Србија
20:44 12.08.2019

На тајм-аут се одлази са резултатом Литванија 79 - 72 Србија.

20:42 12.08.2019

Наши репрезентативци покушавају да што пре поврате предност, али везују три промашаја за три поена (покушали су Богдановић, Јовић и Бјелица).

20:40 12.08.2019

Серију Литваније од 5:0 прекида Бјелица брзом тројком, за 76 - 72.

20:38 12.08.2019

Последњу четвртину Литванија отвара у свом стилу - тројком. Григонис прецизан ван линије 6,75, 74 - 69.

20:34 12.08.2019
20:33 12.08.2019

Литванија је у последњих неколико минута појачала одбрану, Србија теже долази до поена. Поново је нерешено у арени „Жалгирис“ 69 - 69.

20:29 12.08.2019

Калнијетис је везао 4 поена и сада Литванија има предност 67 - 65. Селектор Ђорђевић зове тајм-аут.

20:28 12.08.2019

Брза тројка за Литванију, која прилази на само -1

20:25 12.08.2019

Не штеде се играчи ни са једне ни са друге стране, Литванија тренутно боље користи своје шансе - прилази на кош разлике, а Јокић са слободних бацања удвостручује предност Србије 58 - 62.

20:20 12.08.2019

Вратили су се Литванци потпуно у меч, 53 - 58. С друге стране, Јокић одлично разиграва саиграче.

20:17 12.08.2019

Прште тројке са обе стране, како је и очекивано са оволико добрих шутера. Мачијулис, па Богдановић за 49 - 54.

20:16 12.08.2019

Валанчијунас јачи у дуелу НБА центара, поентирао је поред Јокића и изнудио додатно слободно бацање.

20:14 12.08.2019

Литванци у серији, успевају да ухвате резултатски прикључак, после поена Сеибутиса стижу до 43 - 47. Богдановић успева да прекине серију ривала, уз фаул, али непрецизан на додатном слободном бацању.

20:12 12.08.2019

Закуцавање највеће звезде литванске екипе Јонаса Валанчијунаса39 - 47.

20:09 12.08.2019

Први поени у трећем периоду за Мирослава Радуљицу. Великих 10 поена предности за нашу репрезентацију, 37 - 47.

20:08 12.08.2019
19:52 12.08.2019

Васа Мицић „затвара“ прво полувреме тројком у последњој секунди од таблу.

19:50 12.08.2019

Много боља игра наше репрезентације у другој четвртини. Снажна одбрана даје резултат.

19:45 12.08.2019

Појачана одбрана Србије доводи до полуконтри. Богдановић постиже нову тројку. Србија води резултатом 32:40.

19:40 12.08.2019

Резултат се мења са линије слободних бацања, по два поена са обе стране, резултат 30:30.

19:37 12.08.2019

Нема промене резултата, нови тајм-аут.

19:34 12.08.2019

Брза транзиција после украдене лопте Мицића, Симоновић полаже за ново изједначење 28 - 28.

19:30 12.08.2019

Литванци сигурни са линије за слободна бацања, али Бјелица успева да постигне тројку и изједначи на 26 - 26.

19:29 12.08.2019

После украдене лопте Симоновића, грешку у корацима прави Радуљица. Неколико везаних неискоришћених напада са обе стране.

19:27 12.08.2019

Прве поене у другој четвртини постижу Литванци. Јовић с друге стране одмах узвраћа тројком за 24 - 23.

19:24 12.08.2019
19:16 12.08.2019

Одлична сарадња наших центара, 20 - 18. Радуљица закуцава после асистенције Јокића.

19:13 12.08.2019

Размена тројки, Калнијетис, па затим Богдановић, 20 - 16 води Литванија. Нови тајм-аут, овога пута га је затражио селектор домаћина.

Резултат на 4 минута до краја 1/4 - 15 - 11

19:12 12.08.2019

Прва тројка за нашу репрезентацију, Милосављевић смањује разлику.

19:09 12.08.2019

11 - 6 води Литванија, Ђорђевић реагује тајм-аутом. Као и у утакмици у Београду, Литванци бољи у уводним минутима.

19:07 12.08.2019

Литванци после тројке долазе до вођства 7 - 4. Неколико неискоришћених напада са обе стране.

19:05 12.08.2019

Већ други фаул за нашу репрезентацију, после првог Литванија са слободних бацања долази до изједначења.

19:03 12.08.2019

Први поени за нашу репрезентацију, Богдановић за 0 - 2.

Богдан Богдановић и Никола Јокић - Sputnik Србија
19:02 12.08.2019

Први напад за репрезентацију Србије.

18:58 12.08.2019

Лепа атмосфера у дворани Жалгириса у Каунасу.

Литванци у ретро-опреми, реплици дресова из 1939. године, када су освојили злато.

18:55 12.08.2019