Србија и на гостујућем терену јача од великог ривала

Светско првенство у кошарци 2019
    Преузмите краћи линк
    Светско првенство у кошарци (221)
    0 20

Репрезентативци Србије однели су и другу победу над Литванијом у 48 сати, овога пута на гостујућем терену. Најефикаснији на паркету био је Богдан Богдановић, са 27 поена.

Репрезентације Литваније и Србије одиграле су вечерас другу припремну утакмицу, након што је у суботу у Београду после жестоке борбе славио домаћин, резултатом 72 — 68.

Србија је у Литванији наступила без капитена Милоша Теодосића, који је обновио повреду тетиве на претходном пријатељском мечу.

Светско првенство у кошарци игра се у Кини од 31. августа до 15. септембра. Наша репрезентација налази се у групи Д, са Анголом, Филипинима и Италијом, док је Литвнија у групи Х, такозваној „групи смрти“, у којој су још Канада, Сенегал и Аустралија.

Најновије вести
    • 21:04

Крај утакмице: Литванија 91 - 95 Србија

© Фото : КСС / Марко Метлаш
    • 21:03

Богдановић после соло акције са дистанце постиже кош, за предност наше екипе од четири поена, 91 - 95. Бек Сакрамента је уједно и најефикаснији играч овог меча, са 27 поена.

• 20:58

Резултатска клацкалица. После тројке Симоновића из ћошка, поново кош разлике за Србију. На минут до краја резултат је 89 - 91.

• 20:55

НБА тројка Србије Богдановић - Јокић - Бјелица тренутно држи Србију у игри, резултат на 3 минута до краја 84 - 84.

• 20:54
      Никола Јокић

Светски медији: Србија са Јокићем кандидат за злато у Кини

Тим Александра Ђорђевића са Николом Јокићем је озбиљан кандидат за злато на Светском првенству у Кини, оцењују најпознатији светски спортски медији, који су пренели ексклузивну вест Танјуга да ће један од најбољих кошаркаша планете играти за српску репрезентацију.
      Даље
    • 20:52

Тројком Богдановића, Србија поново преузима вођство, 80 - 82.

• 20:50

После мини-серије, Србија прилази на -1, 80 - 79.

• 20:44

На тајм-аут се одлази са резултатом Литванија 79 - 72 Србија.

• 20:42

Наши репрезентативци покушавају да што пре поврате предност, али везују три промашаја за три поена (покушали су Богдановић, Јовић и Бјелица).

• 20:40

Серију Литваније од 5:0 прекида Бјелица брзом тројком, за 76 - 72.

• 20:38

Последњу четвртину Литванија отвара у свом стилу - тројком. Григонис прецизан ван линије 6,75, 74 - 69.

• 20:34

Крај треће четвртине: Литванија 71 - 69 Србија

• 20:33

Литванија је у последњих неколико минута појачала одбрану, Србија теже долази до поена. Поново је нерешено у арени „Жалгирис“ 69 - 69.

• 20:29

Калнијетис је везао 4 поена и сада Литванија има предност 67 - 65. Селектор Ђорђевић зове тајм-аут.

• 20:28

Брза тројка за Литванију, која прилази на само -1

• 20:25

Не штеде се играчи ни са једне ни са друге стране, Литванија тренутно боље користи своје шансе - прилази на кош разлике, а Јокић са слободних бацања удвостручује предност Србије 58 - 62.

• 20:20

Вратили су се Литванци потпуно у меч, 53 - 58. С друге стране, Јокић одлично разиграва саиграче.

• 20:17

Прште тројке са обе стране, како је и очекивано са оволико добрих шутера. Мачијулис, па Богдановић за 49 - 54.

• 20:16

Валанчијунас јачи у дуелу НБА центара, поентирао је поред Јокића и изнудио додатно слободно бацање.

• 20:14

Литванци у серији, успевају да ухвате резултатски прикључак, после поена Сеибутиса стижу до 43 - 47. Богдановић успева да прекине серију ривала, уз фаул, али непрецизан на додатном слободном бацању.

• 20:12

Закуцавање највеће звезде литванске екипе Јонаса Валанчијунаса39 - 47.

• 20:09

Први поени у трећем периоду за Мирослава Радуљицу. Великих 10 поена предности за нашу репрезентацију, 37 - 47.

• 20:08

Почела је трећа четвртина

• 19:52

Крај првог полувремена: Литванија 37 - 45 Србија

• 19:52

Васа Мицић „затвара“ прво полувреме тројком у последњој секунди од таблу.

• 19:50

Много боља игра наше репрезентације у другој четвртини. Снажна одбрана даје резултат.

• 19:45

Појачана одбрана Србије доводи до полуконтри. Богдановић постиже нову тројку. Србија води резултатом 32:40.

• 19:42

Србија савладала Литванију пред пуном Ареном

Кошаркашка репрезентација Србије одиграла је у Штарк арени припремну утакмицу за Светско првенство у Кини против репрезентације Литваније.
      Даље
    • 19:40

Резултат се мења са линије слободних бацања, по два поена са обе стране, резултат 30:30.

• 19:37

Нема промене резултата, нови тајм-аут.

• 19:34

Брза транзиција после украдене лопте Мицића, Симоновић полаже за ново изједначење 28 - 28.

• 19:30

Литванци сигурни са линије за слободна бацања, али Бјелица успева да постигне тројку и изједначи на 26 - 26.

• 19:29

После украдене лопте Симоновића, грешку у корацима прави Радуљица. Неколико везаних неискоришћених напада са обе стране.

• 19:27

Прве поене у другој четвртини постижу Литванци. Јовић с друге стране одмах узвраћа тројком за 24 - 23.

• 19:24

Крај прве четвртине: Литванија 22 - 20 Србија

• 19:16

Одлична сарадња наших центара, 20 - 18. Радуљица закуцава после асистенције Јокића.

• 19:13

Размена тројки, Калнијетис, па затим Богдановић, 20 - 16 води Литванија. Нови тајм-аут, овога пута га је затражио селектор домаћина.

• 19:13

Резултат на 4 минута до краја 1/4 - 15 - 11

• 19:12

Прва тројка за нашу репрезентацију, Милосављевић смањује разлику.

• 19:09

11 - 6 води Литванија, Ђорђевић реагује тајм-аутом. Као и у утакмици у Београду, Литванци бољи у уводним минутима.

• 19:07

Литванци после тројке долазе до вођства 7 - 4. Неколико неискоришћених напада са обе стране.

• 19:05

Већ други фаул за нашу репрезентацију, после првог Литванија са слободних бацања долази до изједначења.

• 19:03

Први поени за нашу репрезентацију, Богдановић за 0 - 2.

• 19:02

Први напад за репрезентацију Србије.

Почела је утакмица

• 18:58

Лепа атмосфера у дворани Жалгириса у Каунасу.

Литванци у ретро-опреми, реплици дресова из 1939. године, када су освојили злато.