Борбеном Бразилу уништене наде, Америка без пораза до четвртфинала (видео)

© Фото : fiba.basketballКрис Мидлтон у продору ка кошу Бразила
Крис Мидлтон у продору ка кошу Бразила - Sputnik Србија
У последњем мечу групе К, Сједињене Америчке Државе савладале су Бразил резултатом 89:73 (21:18, 22:21, 24:17, 22:17).

Екипа Бразила је добро отворила меч. Од самог старта њени играчи су желели да покажу да немају страх од Американаца. Играли су јаку одбрану, са идејом да екипи Грега Поповича оставе што мање простора за игру. Знали су колико су Амери моћни када се растрче по терену и да то никако не смеју да дозволе.

Такав приступ им је донео солидан резултат. У првој четвртини су губили само три разлике, 21:18. И у наставку је кренуло резултатски добро по „кариоке“. Погађали су Американци, али и Бразил је био ефикасан у својим нападима. Оно што је сигурно спутало Јужноамериканце, јесте искључење селектора Аце Петровића, које се десило већ после тринаест минута игре.

Због негодовања код судија, хрватски стручњак је добио другу техничку грешку и морао је да напусти терен.

Држао је Бразил резултатски прикључак све до краја првог полувремена и одржавао наде својих навијача да може да направи прворазредно изненађење. Међутим, од треће деонице Американци су убрзали ритам и полако почели да мељу противника. Физички јачи „јенкији“ са дужом клупом успели су да направе разлику у трећем периоду, који су добили са 24 према 17. До краја су само увећали предност, а победу нису доводили у питање.

Попович је поделио минутажу између 10 играча, а само се Брук Лопез није уписао у стрелце. Најефикаснији у америчкој екипи су са по 16 поена били Кемба Вокер и Мајлс Тарнер, који је имао и осам скокова. Једанаест поена је додао Џејлен Браун, а 10 поена Харисон Барнс.

Најрасположенији у екипи Бразила био је Витор Бените са 21 поеном. Пратио га је Варежао, који је поред 14 поена ухватио и осам скокова. Исто толико додао је и Леандрињо Барбоса.