Рукометашице Србије после утакмице са Данском - Sputnik Србија

Србија поражена од Хрватске у драматичном финишу!

Женска рукометна репрезентација Србије је поражена у од Хрватске у трећој утакмици Европског првенства резултатом 25:24 и за пролаз даље је неопходно да селекција Мађарске победи екипу Холандије.

Србија је имала прилику да дође до изједначења и једног бода који би је одвео у другу фазу такмичења, али су се српске рукометашице спетљале у последњем нападу и пропустиле прилику да поравнају резултат.

Због тога, мораће да чекају исход утакмице између Мађарске и Холандије, друге две екипе из групе.

​Српска екипа је повела преко Јоване Стојиљковић, али је потом Хрватска преузела контролу и стигла до предности.

Ипак, Србија је серијом од пет голова стигла до вођства од 13:9, међутим до полувремена су ривалке стигле до изједначења 14:14 на полувремену.

Уследила је резултатска клацкалица, низала су се изједначења, али је деловала да је хрватска екипа у бољем ритму.

То се и доказало пошто Србија чак 13 минута није успела да постигне погодак, што је Хрватској омогућило да у неколико наврата стекне и по два гола предности.

У финалном минуту је селектор Љубомир Обрадовић тражио од својих изабраница да не изгубе лопту и упуте шут на гол, при резултату 25:24 за Хрватску, али се догодило све супротно.

Кристина Лишчевић је преузела одговорност, покушала потом да организује акцију, али је изгубила посед после чега није било више времена за поправни.

​Најефикаснија у српском тиму била је Катарина Крпеж-Слежак са пет голова, Јелена Лавко и Јована Стојиљковић су постигле по четири, а Лишчевић, Слађана Поп-Лазић и Јелена Трифуновић по три.

На другој страни је боља од осталих била Дора Крсник са шест погодака.

Наше даме у првом сусрету изненадиле су актуелног шампиона света, репрезентацију Холандије, међутим дан касније претрпеле су тежак пораз од Мађарске.

Утакмицу између Србије и Хрватске сте из минута у минут могли да пратите на Спутњику.

19:18 08.12.2020
19:49 08.12.2020

Селектор Обрадовић је тражио минут одмора, те захтевао од својих играчица да не изгубе лопту у последњем нападу.

Нажалост, то се догодило, Лишчевићева је покушала да проигра саиграчицу на линији шест метара, али није у томе успела.

Утакмица је завршена резултатом 25:24 за селекцију Хрватске.

19:46 08.12.2020

Сјајна одбрана српске голманке, 25:24 за Хрватску.

19:44 08.12.2020

Поп-Лазићева је била прецизна, Србија смањује на 25:24!

Србија је гол постигла после више од 14 минута без поготка...

Трећи прекршај за рукометашицу Хрватске и искључење.

19:42 08.12.2020

Опет лош напад Србије и контранапад за Хрватску који је реализовала Мамићева.

Хрватска води 25:23

19:41 08.12.2020

Мачијевић је била прецизна, 24:23 за Хрватску.

19:38 08.12.2020

Репрезентација Србије је изгубила конце у нападу, селектор Обрадовић је морао да затражи минут одмора.

Изједначено је, 23:23.

19:32 08.12.2020

Рукометашица Србије је направила тежак фаул, судијски тандем је гледао снимак и на крају одлучио да Лавко пошаље на клупу.

Србија игра без две рукометашице, али је успела да се одбрани сјајном реакцијом Поп-Лазићеве.

Изједначено је, 23:23

19:30 08.12.2020

Мичијевићева је била прецизна за 23:23

19:28 08.12.2020

Трифуновићева је изнудила фаул, Лишчевић је преузела одговорност и промашила.

Остаје 23:22

19:24 08.12.2020

Четвртим голом на мечу српска рукометашица је донела два гола разлике, 23:21.

19:21 08.12.2020

Изједначење!

Калаус је постигла феноменалан погодак и изједначила на 21:21.

19:19 08.12.2020

Српске рукометашице су серијом од 3:0 преокренуле резултат и повеле са 20:19.

Гол је постигла Пол-Лазић.

Србија се враћа на 19:19!

19:17 08.12.2020

Кристина Лишчевић је постигла гол и смањила на 19:18.

19:15 08.12.2020

Хрватице су ипак успеле да направе предност, повеле су са 18:16.

19:10 08.12.2020

Гол за гол, Хрватска је поново имала предност, али је изједначила Крпеж-Слежак, својим петим голом.

Изједначено је, 16:16.

Први гол у другом полувремену постигла је Јосипа Мамић, Хрватска води 15:14.

19:07 08.12.2020
18:55 08.12.2020

Наше девојке одиграле су добро полувреме, али могле су много боље да финишрају овај период.

На крају, 14:14.

18:52 08.12.2020

Три гола заредом Хрватске, смањују на 14:13.

На крају 14:14 на полувремену.

Штета, лако смо испустили велику предност.

18:49 08.12.2020

Добру одбрану одиграле су наше даме, али су на истеку примиле гол, 14:11.

Нови гол за Хрватску, прецизна је била Дебелић, 14:12.

18:47 08.12.2020