Остали спортови
    Преузмите краћи линк
    Српкиње на ЕП у рукомету (11)
    0 207

Женска рукометна репрезентација Србије је поражена у од Хрватске у трећој утакмици Европског првенства резултатом 25:24 и за пролаз даље је неопходно да селекција Мађарске победи екипу Холандије.

Србија је имала прилику да дође до изједначења и једног бода који би је одвео у другу фазу такмичења, али су се српске рукометашице спетљале у последњем нападу и пропустиле прилику да поравнају резултат.

Због тога, мораће да чекају исход утакмице између Мађарске и Холандије, друге две екипе из групе.

​Српска екипа је повела преко Јоване Стојиљковић, али је потом Хрватска преузела контролу и стигла до предности.

Ипак, Србија је серијом од пет голова стигла до вођства од 13:9, међутим до полувремена су ривалке стигле до изједначења 14:14 на полувремену.

Уследила је резултатска клацкалица, низала су се изједначења, али је деловала да је хрватска екипа у бољем ритму.

То се и доказало пошто Србија чак 13 минута није успела да постигне погодак, што је Хрватској омогућило да у неколико наврата стекне и по два гола предности.

У финалном минуту је селектор Љубомир Обрадовић тражио од својих изабраница да не изгубе лопту и упуте шут на гол, при резултату 25:24 за Хрватску, али се догодило све супротно.

Кристина Лишчевић је преузела одговорност, покушала потом да организује акцију, али је изгубила посед после чега није било више времена за поправни.

​Најефикаснија у српском тиму била је Катарина Крпеж-Слежак са пет голова, Јелена Лавко и Јована Стојиљковић су постигле по четири, а Лишчевић, Слађана Поп-Лазић и Јелена Трифуновић по три.

На другој страни је боља од осталих била Дора Крсник са шест погодака.

Наше даме у првом сусрету изненадиле су актуелног шампиона света, репрезентацију Холандије, међутим дан касније претрпеле су тежак пораз од Мађарске.

Утакмицу између Србије и Хрватске сте из минута у минут могли да пратите на Спутњику.

Најновије вести
    • 19:49

60' Крај! Пораз Србије!

Селектор Обрадовић је тражио минут одмора, те захтевао од својих играчица да не изгубе лопту у последњем нападу.

Нажалост, то се догодило, Лишчевићева је покушала да проигра саиграчицу на линији шест метара, али није у томе успела.

Утакмица је завршена резултатом 25:24 за селекцију Хрватске.

• 19:46

59' Томашевић спасава Србију!

Сјајна одбрана српске голманке, 25:24 за Хрватску.

• 19:44

58' Ево гола за Србију!

Поп-Лазићева је била прецизна, Србија смањује на 25:24!

Србија је гол постигла после више од 14 минута без поготка...

• 19:44

58' Црвени картон за Калаус

Трећи прекршај за рукометашицу Хрватске и искључење.

• 19:42

57' Два гола разлике за Хрватску

Опет лош напад Србије и контранапад за Хрватску који је реализовала Мамићева.

Хрватска води 25:23

• 19:41

55' Хрватска води...

Мачијевић је била прецизна, 24:23 за Хрватску.

• 19:38

54' Србија осам минута без гола...

Репрезентација Србије је изгубила конце у нападу, селектор Обрадовић је морао да затражи минут одмора.

Изједначено је, 23:23.

• 19:32

51' Лавко избегла црвени картон

Рукометашица Србије је направила тежак фаул, судијски тандем је гледао снимак и на крају одлучио да Лавко пошаље на клупу.

Србија игра без две рукометашице, али је успела да се одбрани сјајном реакцијом Поп-Лазићеве.

Изједначено је, 23:23

• 19:30

50' Опет изједначење

Мичијевићева је била прецизна за 23:23

• 19:28

48' Лишчевић промашила седмерац...

Трифуновићева је изнудила фаул, Лишчевић је преузела одговорност и промашила.

Остаје 23:22

• 19:24

46' Трифуновићева реализује пенал!

Четвртим голом на мечу српска рукометашица је донела два гола разлике, 23:21.

• 19:21

43' Какав гол за Калаус...

Изједначење!

Калаус је постигла феноменалан погодак и изједначила на 21:21.

• 19:19

41' Србија води!

Српске рукометашице су серијом од 3:0 преокренуле резултат и повеле са 20:19.

Гол је постигла Пол-Лазић.

• 19:18

40' Изједначење!

Србија се враћа на 19:19!

• 19:17

39' Лишчевић!

Кристина Лишчевић је постигла гол и смањила на 19:18.

• 19:15

37' Хрватска има два гола разлике

Хрватице су ипак успеле да направе предност, повеле су са 18:16.

• 19:10

34' Српкиње не дозвољавају ривалкама да се одлепе

Гол за гол, Хрватска је поново имала предност, али је изједначила Крпеж-Слежак, својим петим голом.

Изједначено је, 16:16.

• 19:10

31' Почело је друго полувреме, води Хрватска

Први гол у другом полувремену постигла је Јосипа Мамић, Хрватска води 15:14.

• 19:07
    • 18:55

Полувреме – 14:14

Наше девојке одиграле су добро полувреме, али могле су много боље да финишрају овај период.

На крају, 14:14.

• 18:52

30' Последњи минут првог полувремена

Три гола заредом Хрватске, смањују на 14:13.

На крају 14:14 на полувремену.

Штета, лако смо испустили велику предност.

• 18:49

28' Гол на истеку напада за Хрватску

Добру одбрану одиграле су наше даме, али су на истеку примиле гол, 14:11.

Нови гол за Хрватску, прецизна је била Дебелић, 14:12.

• 18:47

27' Седмерац за Србију

Реализовала га је Трифуновићева, 14:10.

• 18:44

25' Црвени картон за Шимару

Рукометашица Хрватске искључена!

Резултат 13:13 за Србију.

• 18:40

22' Сјајан гол Лавко!

Одлична игра наших девојака, 12:9!

• 18:39
    • 18:37

21' Воде наше рукометашице!

Гол je постигла Крпеж! 10:9.

Потом је уследила контра и Крпеж поново погађа, 12:9.

• 18:37

20' Изједначење

Феноменалан ударац Стоиљковић, 9:9.

• 18:35
      Рукометашице Србије

Инат, борба и карактер – српске хероине су саме против свих

Женска рукометна репрезентација Србије је на Европском првенству у Данској имала велике проблеме због лоше организације турнира.
      Даље
    • 18:32

18' Велика борба

Пркачин погађа за вођство Хрватске, 8:9.

• 18:32

15' Србија у малом заостатку

Лишчевић смаљује на 8:7.

• 18:30

13' Погодак Крпеж

Одлично се убацила и погодила искусна рукометашица. (5:7)

• 18:28

12' Одлична одбрана Томашевићеве

Нови седмарац одбранила је Томашевићева.

• 18:27

11' Стоиљковић није успела да погоди

Поред гола шутирао је средњи бек репрезентације Србије.

• 18:25

10' Сјајно брани Пјевић

Није успела да погоди наша рукометашица. Хрватице воде 6:4.

• 18:24

Српкиње упутиле поруку пред дуел са Хрватском /видео/

Женска рукометна репрезентација Србије се на Европском првенству суочила са великим проблемима, али је успела да сачува добар дух у екипи.