Звезда после драме „потопила“ Раднички у финалу Купа

© Flickr / Geoff ClarkЛопта за ватерполо - илустрација
Лопта за ватерполо - илустрација - Sputnik Србија
Ватерполисти Црвене звезде освојили су Куп Србије победивши после петераца Раднички из Крагујевца – 13:12.

Виђена је велика драма између ватерполиста Звезде и Радничког која је на крају решена после петераца пошто је у регуларном делу меча било 8:8.

Црвено-бели ушли су у финале савладавши дан раније Партизан и против Радничког су били аутсајдери.

Крагујевчани добили су прву четвртину 3:2, друга је завршена без голова, те се на полувреме отишло са минималном предношћу Радничког.

У трећој четвртини виђен је велики преокрет, видели смо чак пет голова Звезде и пред последњу четвртину имали су гол предности – 7:6.

Водила је Звезда 8:6, ишла је ка победи, међутим, Раднички преко Укропине и Бранковића долази до изједначења. Рашовић је имао шут за победу, али му је ударац одбранио голман Мишовић и отишло се на петерце.

У пенал серији ватерполиста Радничког Радуловић промашио је пенал, сви остали били су прецизни и Звезда је дошла до великог трофеја.