Штета: Храбра Србија била пред новим нокаутом Француске, на крају је Цупара ишчупао бод

© AP Photo / Soeren StacheМијајло Марсенић
Мијајло Марсенић - Sputnik Србија
Рукометаши Србије одиграли су још једну фантастичну утакмицу под командом селектора Тонија Ђероне, и права је штета што је у 2. колу квалификација за Европско првенство остварен нерешен резултату у Кретеју против Француза - 26:26 (12:15).

Српски рукометаши нокаутирали су олимпијске вицешампионе у Зрењанину пре пет дана, а били су и те како близу да приреде нову сензацију усред земље "вина и сира".

Ослабљени неиграњен најбољег играча Петра Ненадића, којег је селектор због проблема с леђима из превентивних разлога, оставио у Београду, борили су се Мијајло Марсенић и другови херојски против изразитих фаворита.

На полувремену су храбри "орлови" Тонија Ђероне имали предност од три гола. У наставку су такође константно имали предност, али су на крају дошли су ситуацију да морају да се бране, како би освојили бар бод у другом колу квалификација за Европско првенство које ће 2022. године бити одиграно у Мађарској и Словенији.

Имала је Србија напад у 59. минуту, али није било решења да се пронађе пут до мреже "триколора", а онда је домаћин три секунде пре краја имао шут за победу, али је маестрални голман Владимир Цупара у паду ногом одбранио и донео Србији злата вредан бод.