Канада се изједначила са СССР – 27. пут на крову света

© REUTERS / VASILY FEDOSENKOХокеј Канада
Хокеј Канада - Sputnik Србија, 1920, 06.06.2021
Планета има новог владара у хокеју на леду - Канаду! Репрезентација „јаворовог листа“ је у репризи Светског првенства из 2019. године победила Финску резултатом 3:2 после продужетка.
Уз Русију и Америку, јасно је да је Канада навикла све оне који прате хокеј да осваја најсјајнија одличја, ово им је 27. чиме су се изједначили са Русијом, заједно са СССР.
Хокејашка репрезентација Русије - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2021
Ништа од руско-америчког обрачуна на леду
Али, злато освојено на СП у Летонији имаће посебан сјај и посебну тежину, с обзиром на то да су Канађани били на прагу елиминације још у групној фази после три пораза из три кола.
Ипак, уследио је тотални преокрет и низ тријумфа, који је омогућио националном тиму "јаворовог листа" да на мала врата прођу у нокаут фазу и нађу се међу осам.
Ту је настављена њихова ренесанса, јер су редом елиминисали хокејаше Русије, који су се на Светском првенству такмичили без заставе и имена, касније су избацили и великог ривала Америку, да би на крају као "шлаг на торти" дошли Финци.
​Њихови стари дужници са претходног Светског првенства одиграног пре две године. И није могло слађе. Резултат је после три трећине био 2:2. Финци су двапут водили, преко Руохаме у деветом и Линдбома у 46. минуту.
Жилави Канађани успевали су да поравнају резултат преко Комтое у 25. и Адама Енрикеа седам и по минута пре краја меча.
Управо су тим голом изборили продужетак, у којем је велику радност, и освету Канади обезбедио Ник Пол, чији је пак завршио у мрежи Финаца у седмом минуту додатног времена.
Канада је првак света, други су Финци, док је бронзана медаља припала селекцији САД које је декласирала Немачку резултатом 6:1.
► Припадница „Кобри“ одувала конкуренцију
► Мексиканац искористио грешке Ферстапена и Хамилтона
► Стошић разбио Пољака и запретио шампиону: „Шта ћу тек теби да урадим?“ /видео/