Руске гимнастичарке освојиле злато, по традицији

© Sputnik / Александар Виљф / Уђи у базу фотографијаРитмичка гимнастика, Русија
Ритмичка гимнастика, Русија - Sputnik Србија
Рускиње Вера Бирукова, Анастасија Близњук, Анастасија Максимова, Анастасија Татарева и Марија Толкачева освојиле су злато на Олимпијским играма у Рио де Жaнеиру у групном такмичењу у ритмичкој гимнастици.

Након наступа с траком, руске гимнастичарке су биле треће, али су их наступи са вијачама и обручем довеле до првог места. На крају, Рускиње су освојиле 36,233 бода, сребро је припало Шпанкињама, које су сакупиле 35,766 поена, док су бронзане биле Бугарке (35,766).

© Sputnik / Alexander Vilf / Уђи у базу фотографијаОлимпиада 2016. Художественная гимнастика. Группы. Финал
Олимпиада 2016. Художественная гимнастика. Группы. Финал - Sputnik Србија
Олимпиада 2016. Художественная гимнастика. Группы. Финал

Злато у ритмичкој гимнастици је 18. злато за Русију на Олимпијским играма у Бразилу, чиме је Русија обезбедила 4. место на укупној листи медаља. Укупно је освојила 54 медаље (18 златних, 17 сребрних и 19 бронзаних).

Јуче је гимнастичарка Маргарита Мамун освојила злато у вишебоју и постала седмострука олимпијска шампионка, док је 19-годишња Јана Кудрјавцова освојила сребро.