Руше се снови руске Локомотиве коју предводи Србин

© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаМарко Николић, тренер Локомотиве из Москве
Марко Николић, тренер Локомотиве из Москве - Sputnik Србија
Локомотива из Москве, коју са клупе води српски тренер Марко Николић, изгубила је шансе да се пласира у другу фазу Лиге шампиона поразом од Салцбурга на свом терену резутатом 3:1.

Руски представник ће тешко доћи и до прилике да такмичење настави у Лиги Европе пошто му је за треће место на табели неопходна победа над Бајерном из Минхена у последњем колу, а то ће имати више од симболичке вредности само ако Салцбург не победи екипу Атлетико Мадрида.

Локомотива није успела да превазиђе велике кадровске проблеме са којима се суочила уочи утакмице.

Бивши тренер Рада, Војводине, Партизана, Олимпије и Видеотона није могао да рачуна на неколико стандардних фудбалера, а већ на полувремену је извршио три измене, пошто је његов тим имао заостатак од два гола јер је мрежу тресао Мергим Бериша.

Некадашњи репрезентативац Србије Слободан Рајковић је био један од замењених играча, а и сам Николић каже да су измене донеле другачију слику на терен.

„Лош резултат, играли смо слабо у првом полувремену, ништа на терену није функционисало. У другом смо се борили, пробали смо све да бисмо се вратили у игру“, рекао је Николић.

Локоси су успели да смање резултат, али су само минут после тога примили и трећи погодак, чиме је меч практично био решен, док је Николић у 82. минуту добио и жути картон због протеста са клупе након одлучујућег гола Салцбурга.

„Имали смо проблеме са одбраном и везним редом. Није функционисала игра са тројицом нападача, ризиковали смо, али је трећи гол значио крај утакмице за нас“, истакао је Николић.

Локомотива наставља такмичење у руској Премијер лиги, играће дерби средине табеле против Рубина.

Николићев тим има 25 поена после 16 одиграних утакмица, налази се на седмом месту и има бод више у односу на деветопласирани Рубин.

Локоси ће учешће у Лиги шампиона завршити дуелом са Бајерном следеће недеље, у покушају да стигну до прве победе у овој сезони, пошто су на претходних пет мечева имали два ремија и три пораза.

► Две тешке болести су однеле фудбалера кога су звали „Ормар“

► Србија чека противнике: ФИФА одредила шешире за квалификације за Светско првенство

► „Дијего није мртав, Дијего живи у народу“: Марадона сахрањен пред 200 људи /видео, фото/