Слушајте Sputnik
    Фудбал
    Преузмите краћи линк
    0 141

Фудбалери Црвене звезде успели су да се пласирају у елиминациону фазу Лиге Европе нерешеним резултатом (0:0) у мечу петог кола такмичења против немачког Хофенхајма.

Екипа тренера Дејана Станковића је успела да оствари првенствени циљ, да остане непоражена, освоји десети бод у другом по значају европском клупском такмичењу и коло пре краја обезбеди себи пласман у даљу фазу.

Српски представник је, очекивано, препустио иницијативу противнику, дозволио му већи посед лопте, али екипа коју је на терен послао Себастијан Хенес није успела то да искористи.

Заправо, велику улогу је за тим Звезде одиграо голман Милан Борјан, који је уписао пет одбрана, од укупно 15 шутева ривала.

Звезда у последњем колу игра против Либереца у мечу који неће имати такмичарски значај.

Црвено-бели нису одиграли најбољи меч против бундеслигаша, већи део сусрета су се бранили, међутим остварили су оно што су зацртали пре почетка дуела.

На старту меча, али и током већег дела првог полувремена гледали смо успаванку на стадиону „Рајко Митић“.

Актуелни шампион Србије ушао је веома опрезно у меч и у првих петнаест минута није много времена провео на противничкој половини.

Гости из Немачке притискали су последњу линију Звезде, те је Станковићевим изабраницима било тешко да изнесу лопту са своје половине.

1 / 5

Црвено-бели су се притиска ослободили средином првог периода игре, међутим прву прилику имали су играчи тренера Хенеса.

Играо се 37. минут када се Дабур нашао у доброј шанси, шутирао је у ближи угао, а Борјан је одличном интервенцијом спречио вођство противника.

До краја првог полувремена Хофенхајм је имао још једну шансу, репрезентативац Србије Мијат Гаћиновић је 45. минуту имао сјајну прилику, али је изостала реализација.

На полувреме се отишло без голова, а на старту другог периода игре гледали смо сличну игру с почетка меча.

Хофенхајм је притискао, Звезда се бранила и тек средином другог полувремена успела је да дође до даха.

У периоду између 65. и 75. минута црвено-бели били су равноправан ривал. Имала је екипа Дејана Станковића полушансе, могли су боље да их реализују, али нису и резултат се није мењао.

На крају меча уследио је последњи налет гостију, претили су Немци, а бриљирао је Борјан, који је још једном као капитен доказао да је стуб ове екипе Звезде.

Голман шампиона Србије поново је био најбољи играч на терену и захваљујући његовим одличним реакцијама мрежа црвено-белих остала је нетакнута.

После пет одиграних мечева Звезда се налази на другом месту са десет бодова, док је Хофенхајм први са 13.

• 20:44

93' Последњи минут!

• 20:41

90' Још три минута игре!

Нокаут фаза Лиге Европе може да се осети у ваздуху.

• 20:39

88' Поново Борјан!

Феноменална одбрана голмана Звезде!

• 20:35

84' Звезда оштећена

Фохт је направио прекршај на средини терена. Главни судија пустио је предност, а на успореном снимку се видело да је фаул био за опомену, односно жути картон.

Како Фохт већ има жути картон, Звезда је оштећена у завршници меча.

• 20:34

83' Блокиран шут Фалчинелија!

Нашао се у доброј позицији, али је штопер немачког тима блокирао шут нападача Звезде.

• 20:32

80' Ераковић заменио Бена

Тренер Црвене звезде потпуно ће се затворити у завршници утакмице.

• 20:30

78' Одлична интервенција голмана Звезде

Снажан ударац упутио је Роберт Сков. Борјан је био на добром месту и рефлексно је избацио лопту.

• 20:25

76' Борјан добро позициониран

Голман Звезде на време је истрчао и дошао је до лопте пре фудбалера Хофенхајма.

• 20:25
    • 20:20

72' Равноправна игра

У једном тренутку гости су жестоко нападали црвено-беле.

Српски представник ослободио се притиска и сада гледамо равноправну игру.

• 20:19

68' Налет Звезде!

Ел Фарду Бен шутирао је главом преко гола. Солидна шанса

• 20:16

67' Лоше додавање Вукановића

Обећавала је акција. Крилни нападач Звезде ушао је у казнени простор, али је лоше додао лопту до Бена.

• 20:14

64' Слаб центаршут Бена

После корнера црвено-бели нису успели да дођу до шансе. Бен је центрирао, послао је нешто јачу лопту и она је прелетела све фудбалере.

• 20:11

Из више углова:

Попаљене бакље на северној трибини стадиона Рајко Митић

Спектакуларан ватромет навијача Звезде /фото, видео/

Навијачи Црвене звезде су утакмицу петог кола Лиге Европе против Хофенхајма дочекали великим ватрометом.
      Даље
    • 20:10

59' Одличан шут Гаћиновића

Срећа па је лопта везног играча Хофенхајма отишла мало изнад пречке.

• 20:08

Либерец води у Белгији

Слован води 2:0 и овај резултат не угрожава Звезду све док је нерешено у Београду.

• 20:08

Његош Петровић у акцији.

• 20:03

53' Прва велика прилика за Звезду!

Бен се нашао у шанси. Могао је да шутира из добре позиције, али се одлучио за асистенцију и никога није пронашао у казненом простору.

• 20:02

51' Немци активнији

Гаћиновић је додао лопту до Клауса чији је ударац блокирао Милуновић.

• 19:59

49' Хенес убацио најбољег играча

Андреј Крамарић заменио је Дабура.

• 19:58

47' Станковић мењао

Уместо Спиридоновића у игру је ушао Вукановић.

• 19:58

46' Почело је друго полувреме!

• 19:40

45' Крај првог полувремена!

Нерешено после 45 минута.

• 19:40

45' Велика шанса за Гаћиновића

Српски фудбалер из редова Хофенхајма нашао се у доброј шанси. Финтом је створио простор за шут, али је недостала реализација.

• 19:37

43' Слаб ударац Канге

Репрезентативац Габона шутирао је по земљи.

• 19:35

Дуел Милуновића и Клауса

• 19:35
    • 19:33

38' Нова одбрана голмана Звезде

Овога пута није било толико опасно. Голман Звезде је био добро постављен и без већих проблема је примирио лопту.

• 19:30

37' Одлична одбрана Борјана

Дабур је шутирао, а голман Звезде одбранио.

• 19:27

34' Без прилика

Звезда за нешто више од пола сата игре није упутила ниједан ударац ка голу Баумана.

• 19:25

30' Однос снага после пола сата игре

• 19:20

Дегенек и Гаћиновић у дуелу

• 19:18

24' Гајић у офсајду

Канга је послао добру лопту ка десном беку Звезде, који је замало био у офсајду. Пропала је потенцијално добра шанса.

• 19:15

22' Солидна шанса за госте

Сков је покушао да пронађе Клауса којег је лопта прелетела.

• 19:14
    • 19:12

17' Одличан скок Милуновића

Гајгер је центрирао, а штопер Звезде је избацио лопту ван казненог.

• 19:10

15' Добар напад Звезде

Гајић је покушао оштрим центаршутом. Одбрана немачког тима је добро реаговала и отклонила опасност.

• 19:08

14' Одмеравање снага

Без прилика на обе стране. Хофенхајм је нешто конкретнији, али нисмо видели много фудбала на старту меча.

• 19:08
    • 19:02

8' Звезда се ослободила притиска

Црвено-бели лакше дишу после уводног притиска гостујућих играча.

• 19:01

Тим Звезде

• 18:59

4' Притисак Немаца

Висок пресинг екипе Себастијана Хенеса. Звезда, за сада, тешко прелази половину терена.

• 18:56

2' Прва претња по гол Милана Борјана

Одлично се поставио Дегенек и блокирао шут Скова.

• 18:55

1' Почела је утакмица

Први напад имају гостујући фудбалери.

• 18:54

Велики ватромет пре почетка

Поред стадиона у току је пиротехнички спектакл у режији навијача Црвене звезде.

• 18:48

Фудбалери на терену, утакмица почиње!

Звезда је на терен изашла у следећем саставу:

Борјан – Гајић, Панков, Милуновић, Дегенек – Петровић, Саного – Спиридоновић, Канга, Бен – Фалчинели.

Његов колега, Себастијан Хенес, такође је имао проблеме пред меч, али је ипак успео да састави тим.

Гости су на терен истрчали у саставу:

Бауман – Сков, Богард, Фогт, Нортвајт, Џон – Гигер, Руди – Гаћиновић, Клаус, Дабур.

• 18:45

Звезда на корак до „европског пролећа“

Црвено-белима потребно је да освоје бод против немачког представника да би и математички осигурали пласман у нокаут фазу.

Звезда и евентуалним поразом може даље уколико Либерец не победи Гент.

• 18:43

Станковић пре меча:

„Играмо против доминантне екипе у нашој групи, резултати то говоре, можда они у Бундеслиги имају мало пробелма, али то није мерило за сутра. Видећемо са каквим тимом ће доћи, да ли ће калкулисати јер је и њима Бундеслига важна“.

• 18:40

Посебна кореографија „делија“

Црвена звезда

„Делије“ одале почаст Марку Ивковићу против Хофенхајма /фото/

Навијачи Црвене звезде спремили су посебну кореографију за утакмицу против Хофенхајма у петом колу Лиге Европе.
      Даље
    • 18:39

Звезда у Београду против Немаца јури „европско пролеће“

Утакмица Црвена звезда Гент у Београду

Све о утакмици у којој Звезда тражи карту за „европско пролеће“

Дејан Станковић, тренер Црвене звезде, на мечу против Хофенхајма, у петом колу такмичења Лиге Европе извешће на терен пету различиту стартну поставу.