Магична партија Јована Лазаревића – Србија иде на Светско првенство!

© AFP 2023 / LUIS ROBAYOФутсал лопта
Футсал лопта - Sputnik Србија
Футсал репрезентација Србије пласирала се на Светско првенство које ће наредне године бити одржано у Литванији.

Српски тим је после победе у Крагујевцу 1:0 одолео екипи Финске у реваншу финала баража – 5:5 (3:2) и изборио учешће на завршном турниру.

Срби су боље отворили меч на незгодном гостовању, с обзиром на то да је Марко Пршић постигао гол већ у другом минуту.

Пршић је био и стрелац победоносног гола у Крагујевцу у новембру у првом мечу.

​Домаћи су се у наредних девет минута вратили у живот и успели да преокрену резултат, најпре је Пикараинен изједначио у четвртом, да би већ у 11. минуту Аутио донео предност Финцима.

Играло се отворено, без обзира на велики улог, а Србија је преко Јована Лазаревића стигла до изједначења, свега шезедесет секунди после вођства Скандинаваца.

Није то био резултат којим се отишло на одмор, Гронхолм је успео да матира Момчиловића за ново вођство за крај првог полувремена, у којем су изабраници селектора Горана Иванчића чак три пута погађали оквир гола

Наставак је донео још офанзивнију Србију, која је знала шта хоће и колико може, а као плод такве игре изродио се нови погодак Лазаревића на другу асистенцију Петрова.

Лазаревић је извео мајсторију у 24. минуту, прелепо је заролао лопту и преварио голмана, а онда је рутински послао у мрежу, заједно са још једним финским играчем који се у намери да заустави тај ударац запетљао у мрежу.

Маестрални нападач постигао је и трећи гол и донео предност “орловима” 4:3, Аутио је другим голом на сусрету успео да врати наду Финцима – 4:4, али је Милош Стојковић хируршки прецизним ударцем у саме рашље, погодио за 5:4.

У последњем минуту сусрета Китола је погодио за коначних 5:5.

Мундијал у Литванији биће одржан наредне године од 12. септембра до 4. октобра.