Слушајте Sputnik
    Фудбал
    Преузмите краћи линк
    0 182

Фудбалски клуб Црвена звезда ремизирао је резултатом 0:0 против Слована из Либереца, у последњем колу групне фазе Лиге Европе.

Звезда је претходно обезбедила пласман у нокаут фазу са друге позиције Групе Л, док је Слован раније завршио учешће у Европи.

Црвено-бели нису успели да победе ривала и други пут, с обзиром да је у претходном мечу, одиграном у Београду, било 5:1 за домаћина.

Звезда је групу завршила са 11 освојених бодова и уз гол-разлику од 9:4, иза Хофенхајма, а испред чешког представника и Гента.

Жреб нокаут фазе Лиге Европе на програму је у понедељак, од 13 часова у Ниону.

Милан Борјан је, иначе, изједначио рекорд легендарног Владимира Петровића Пижона, па сада такође има 50 одиграних утакмица у дресу Звезде у европским такмичењима.

​Пред први судијски звиждук одржан је минут ћутања за преминулог Паола Росија.

Утакмица је почела одмеравањем снага, без узимања икаквог ризика. Први ударац ка голу десио се у десетом минуту, када је Иванић био непрецизан.

Звезда је преузела иницијативу током почетног дела утакмице и чешће је имала лопту у свом поседу, али није хрлила у напад.

У 25. минуту виђена је прва велика прилика, када је Москера дошао у шансу после продора по левом боку, али шутирао изузетно непрецизно.

Други део првог полувремена припао је домаћем саставу, а прилику да се истакне имао је и Милан Борјан, који је у два наврата око 40. минута сјајно реаговао.

Само неколико минута касније умало је Либерецу стигла казна. Ел Фарду Бен је имао све у својим рукама, али је погодио стативу.

​Први занимљив моменат у другом полувремену виђен је у 49. минуту, када је Иванићев ударац зауставио Кноблох, а већ у наредном нападу Фалчинели је постигао гол.

Ипак, италијански нападач је лопту захватио руком, што је судија видео и доделио му жути картон – па је остало 0:0.

Недуго након те ситуације ритам је нагло опао, па су се екипе вратиле у период са почетка утакмице.

Нову одличну прилику имао је Николић, кој ије 69. минуту био без чувара у својој близини на око десет метара од гола, али је јако лоше шутирао.

Станковићев покушај да се дође до победе био је тај да се уведе и Ричмонд Боаћи, који је у последљих двадесетак минута био најистуренији у постави, уз Фалчинелија.

Јасних резултата није било, па је стратег црвено-белих у 81. минуту направио још две измене (укупно пет) – и Бена и Дегенека заменио са два штопера, те ојачао одбрану.

До краја утакмице није виђена ниједан већа прилика, па су екипе поделиле бодове.

Звездина постава у Либерецу: Борјан – Гајић, Милуновић, Дегенек (од 81. Панков), Родић (од 71. Гобељић) – Саного, Петровић – Бен (од 81. Ераковић), Канга (од 53. Николић), Иванић (од 71. Боаћи) – Фалчинели

Звезда после драматичног финиша изгубила од Олимпијакоса у 500. мечу у Европи

Како изгледа победити Реал и Барсу? Зна Филип Малбашић и о томе је говорио за Спутњик

Магична партија Јована Лазаревића – Србија иде на Светско првенство!

Текстуални пренос утакмице могли сте да пратите из минута у минут путем Спутњик спорта.

• 22:39

83' Још мало до краја...

До краја регуларног тока остало је седам минута, па уз још пар минута, колико ће износити судијска надокнада, има до краја утакмице. Све мање времена да вечерас добијемо победника.

• 22:37

81' То је то од Станковића

Звезда је направила свих пет измена. Сада се појачава одбрана, пошто улазе штопери Ераковић и Панков. Ван терена су Бен и Дегенек.

• 22:29

74' Борјан поново на висини задатка

Садилек је покушао да изненади Борјана из прекида, али репрезентативца Канаде је малтене немогуће надмудрити. Добро је био постављен, те је добро и реаговао и поново сачувао своју мрежу.

• 22:26

71' Станковић увео и другог нападача

Станковић прави другу и трећу измену. То је све за недавно опорављеног Родића, којег меља Гобељић. Из игре излази и Иванић, а на терену је Ричмонд Боаћи.

Звезда сада игра са два чиста нападача – Боаћијем и Фалчинелијем.

• 22:24

69' Лоша реакција Николића

Млади Вељко Николић је могао и морао боље. Два рутинска паса била су довољна да Николић остане потпуно сам на десет метара од гола домаћина. Ипак, шутирао је јако лоше, преко гола.

• 22:17

60' Нешто мирнији период

Након веома бурног почетка другог полувремена, у последњих неколико минута гледамо нешто спорији темпо, без узбуђења. Звезда и даље има иницијативу, али нема прилика.

• 22:12

Ситуација из првог полувремена: Бен погађа стативу

• 22:10

53' Прва реакција Станковића

Мења шеф стурчног штаба Црвене звезде. Први је замењен Гејлор Канга, а уместо њега на терену је Вешко Николић.

• 22:05

50' Фалчинели као Марадона

Италијански нападач је постигао гол, али – руком. Главни судија меча је то одмах видео и доделио му жути картон, тако да је резултат непромењен.

• 22:04

49' Прилика за Иванића

Добра акција Звезде и још једна лепа позиција за Иванића. Овог пута, за разлику од оног у првом полувремену, добар ударац – али Кноблох је био одлично постављен.

• 22:00

Почело је друго полувреме!

• 21:46

Крај првог полувремена

Звезда је била боља, али не пуно. Либерец је имао неколико солидних прилика, баш као и Звезда, али је српски представник дефинитивно имао највећу када је Бен у 42. минуту погодио стативу.

Идемо на паузу од око 15 минута.

• 21:42

42' Статива!

Одличан напад Звезде и најбоља шанса на утакмици! Бен је добро примио лопту, наместио се, али – статива! Остаје 0:0.

• 21:40

40' Добра интервенција Борјана

Либерец је имао слободан ударац са практично ивице шеснаестерца. Ударац је ишао мање-више директно у Борјана, али је био поприлично неугодан и јак.

Прва озбиљнија интервенција чувара мреже гола гостујућег састава.

• 21:35

36' И Либерец уме да нападне

Иако није створио ниједну већу прилику, домаћи састав у последњих десет минута има иницијативу и константно прети. Неколико корнера, али мрежа Милана Борјана није била угрожена.

• 21:28

У Немачкој све, само не досадно

У другом мечу Групе Л, у којој су и Звезда и Либерец, Хофенхајм на домаћем терену води 2:0 против Гента. Стрелци су Бејер у 21. и Сков у 27. минуту утакмице.

Ова утакмица нема никакав значај на ону коју пратимо, пошто је немачки клуб сигурно први, а белгијски сигурно последњи.

• 21:24

25' Најбоља прилика за домаћина

Москера је могао да донесе предност својој екипи! Право ниоткуда је дошао у позицију за ударац са левог бока, неколико метара од Борјана, али је његов шут био поприлично непрецизан.

• 21:23

23' Родић прекинуо затишје

Доста мирно је у Либерецу током досадашњег дела утакмице. У последњих неколико минута још више, све до ударца Милана Родића. Ипак, његов шут са дистанце одлази преко гола.

Звезда и даље има иницијативу, али Либерец добро одолева.

• 21:14

14' Још једна мања претња

Могло је да буде доста опасније по голмана домаћина, али је Садилек сјајно реаговао. Контра Звезде је била експресна, али Петровићева лопта на крају није стигла до Бена, који је био сам испред голмана.

• 21:10

10' Ударац Иванића

По уласку у десети минут утакмице по левом боку пробио је Родић. Он је центрирао до Иванића, а његов ударац са ивице шеснаестерца је изблокиран.

• 21:05

5' Звезда има иницијативу

Српски тим има иницијативу током првих пет минута утакмице, али за сада без прилика.