Матићу ни минут у манчестерској успаванци /видео/

© AP Photo / Phil NobleДуел са утакмице Манчестер јунајтед – Манчестер сити
Дуел са утакмице Манчестер јунајтед – Манчестер сити - Sputnik Србија
Манчестер сити и Манчестер јунајтед су одиграли један пре свега досадан меч, у дербију 12. кола енглеске Премијер лиге.

После нешто више од 90 минута фудбала на Олд Трафорду резултат на семафору је био исти као и пре првог судијског звиждука – 0:0.

Међутим, резултат није био највећи проблем за гледаоце који су поподне издвојили не би ли уживали у главној представи најбољег фудбалског првенства на планети.

Уместо тога добили су мало атрактивних потеза, још мање прилика и резултат који је потпуно одговарао виђеном на терену. И, у принципу, одговарао и једнима и другима.

Многе је изненадила одлука менаџера Јунајтеда Олеа Гунара Солскјера да из стартне поставе изостави некадашњег репрезентативца Србије Немању Матића.

Очекивало се да Норвежанин упосли Матића у скрнављењу неретко убојитих напада Грађана, али је уместо њега средину терена потпорио Погбом, Фредом и Мектоминајем.

​Наш везиста на крају није ни погледао траву свог стадиона, иако је у једном тренутку деловало да ће заменити потенцијално повређеног Фреда.

Ово је уједно била прва утакмица од 2017. године да ниједна екипа у манчестерском дербију не постигне барем гол, после осам везаних дуела у којима се десило супротно.

На крају, статистика све говори. Јесте било укупно 19 шутева, али су само три завршила у оквиру гола противника.

После пола сата кружења око оба гола, најбоља прилика у том тренутку, а испоставиће се и на целој утакмици, виђена је у 35. минуту.

© AP Photo / Paul EllisСудија показује жути картон фудбалеру Ситија
Матићу ни минут у манчестерској успаванци /видео/ - Sputnik Србија
Судија показује жути картон фудбалеру Ситија

Кевин де Брујне је у свом стилу на сјајан начин проиграо Ријада Мареза, који је имао ситуацију један на један са Давидом Де Хеом – и није је искористио.

Друга занимљива ситуација десила се тек што је почело друго полувреме, у 47. минуту.

Кајл Вокер је поткачио Маркуса Рашфорда у казненом простору своје екипе и судија Крис Кевано је моментално показао на белу тачку.

Навијачи Ситија су се првобитно забринули, али онда кренули да се захваљују ВАР технологији, која је судијама показала да је репрезентативац Енглеске пре спорног контакта био у јасном офсајду.

Спорни моменат погледајте ОВДЕ.

​И, то је, у принципу, било све што је виђено на овој утакмици.

После 11 одиграних кола Јунајтед је тренутно са 20 освојених бодова на седмој позицији табеле Премијер лиге, једној изнад Ситија који има један бод мање.

Овај резултат ићи ће у прилог екипама које су тренутно на врху табеле – Тотенхему, Ливерпулу и Челсију – које ће моћи да додатно увећају своју предност над манчестерским великанима.

Партизан уписао седму узастопну победу и поново сачувао мрежу

Бирамо најлепши гол – „штикла“, брзи воз из Кореје или „маказице незнаног јунака“ /видео/