Звезда завршила годину са +9 у односу на Партизан

© AP Photo / Darko VojinovicФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде су победом над Металцем од 1:0 завршили јесењи део сезоне у Суперлиги Србије.

Звезда је однела победу из Горњег Милановца и са 53 бода отишла на паузу, девет више од другопласираног Партизана.

Црвено-белима је ово уједно био и седми тријумф у низу у домаћем шампионату, док је низ без пораза продужен на 14 мечева у свим такмичењима.

Металац је пружио добар отпор шампиону Србије, али на крају није успео  да направи изненађење и противнику „откине“ бодове.

​Прва велика прилика виђена је у 13. минуту, и то за домаћина, али шансу није реализовао Јован Влалукин, млади репрезентативац Србије.

Звезда је од тог тренутнка потпуно преузела иницијативу, а напади су јој се исплатили у 38. минуту, када је Немања Милуновић надвисио одбрану противника и погодио мрежу за 0:1.

​До краја првог полувремена виђене су још две прилике, по једна на обе стране, али промене резултата није било.

Металац се није предавао, па је другом половином другог полувремена опасно угрозио ривала. Металац за пад у шеснаестерцу није добио пенал, а потом је гол Милана Борјана спасао стрелац првог поготка Милуновић.

До краја утакмице резултат на семафору је врло лако могао да се промени, али је ипак остало 0:1.

Никола Грбовић је у 93. минуту успео да добије црвени картон, али то није утицало на остатак меча.

Суперлига Србије се сада сели на паузу, а мечеви 20. кола заказани су за 6. фебруар,  када Звезда гостује у Новом Пазару, а Металац дочекује Раднички из Ниша.

► Партизан доминантном представом завршио јесењи део првенства /видео/

► Српски тренер на удару руских бизнисмена: „Треба му дати отказ, не зна где се налази“