Клоп је показао Мурињу како се губи титула

© AP Photo / Jon SuperЖозе Мурињо и Јирген Клоп
Жозе Мурињо и Јирген Клоп - Sputnik Србија
Јирген Клоп, менаџер Ливерпула, изашао је као победник из дуела са Жозеом Мурињом у дуелу Ливерпула и Тотенхема у 13. колу Премијер лиге.

Фудбалери Ливерпула у среду увече победили су Тотенхем 2:1, у утакмици екипа које се налазе на првом и другом месту.

Дуго ишчекавани дуел није разочарао, на терену се играо сјајан фудбал и резултат је могао да оде и на другу страну да су гости из Лондона искористили шансе.

Иако још нисмо дошли до средине сезоне, овакве утакмице и овако „бачени“ бодови често знају да се испоставе као кључни у трци за титулу.

Домаћи фудбалери повели су у 26. минуту преко Мохамеда Салаха. Египћанин је имао среће јер је лопта променила правац после блокаде Тобија Алдервирелда и Уго Лорис није имао шансу.

До изједначења се није дуго чекало. Ло Селсо је сјајно пронашао Сона, одбрана Ливерпула је заказала и Јужнокорејац је у 33. минуту погодио за 1:1.

До полувремена Редси су имали још једну шансу преко Бобија Фирмина. Бразилац је шутирао у даљи угао, а Лорис је поново одбранио.

У другом периоду игре Тотенхем има за чим да жали јер нису искористили три одличне шансе. Две је упропастио Бергвајн, а једну Хари Кејн.

Друга шанса за Холанђанина била је стопостотна, али је погодио стативу. Очекивано у завршници је уследила казна. Фирмино је у 90. минуту сјајно скочио и главом поставио коначних 2:1.

По статистици Ливерпул је био бољи ривал, али Спарси имају и те како за чим да жале.

"Рекао сам Клопу да је изгубио бољи тим, а он се није сагласио са тим. У реду, то је његово мишљење. Поврх свега, да сам се ја понашао као он крај аут линије, нема шансе да бих остао на клупи, за минут би ме избацили. Да ли желите да отимам таблу за измене из руку четвртог судије, само да видите шта би ми се догодило? Из неког разлога, ја сам другачији", рекао је видно незадовољни Португалац.

Мурињо има за чим да жали и после утакмице је био свестан тога јер са на овакав начин, не искоришћеним шансама и примљеним головима у 90. минуту, губе титуле.

И, није први пут ове сезоне да Тотенхем просипа бодове. Против Кристал Паласа примили су гол у 81. минуту за 1:1, на мечу са Њукаслом три бода су испустили у 97. минуту, док су против Вест Хема водили 3:0 до 82. минута, а меч је завршен резултатом 3:3.

Ливерпул тренутно има три бода више од Тотенхема, те разлика није страшна, али баш поменути ремији, и пораз од Редса, могли би да играју велику улогу у трци за титулу.