Црвени картон и црвени аларм – Меси и Барселона су дотакли дно /видео/

© AP Photo / Miguel MorenattiЛионел Меси
Лионел Меси - Sputnik Србија
Лионел Меси, један од најбољих фудбалера свих времена, добио је први директан црвени картон у каријери у дресу Барселоне, у утакмици Суперкупа Шпаније коју је његов тим изгубио од Атлетик Билбаа са 3:2.

Меч је окончан тек после продужетка пошто је баксијска екипа у 90. минуту регуларног дела меча стигла до изједначења.

Победоносни гол за Билбао у трећем минуту продужетка постигао је Ињаки Вилијамс, а Барселона до краја меча није успела да поравна резултат и обезбеди пенале.

Пенал, односно казну, зарадио је Меси, у последњим тренуцима дуела – директан црвени картон, први у дресу Барселоне за све ове године, у 753. мечу за каталонски клуб, добио је због ударања Асијера Виљалибре.

Фудбалер Билбаа је успео да се нађе на Месијевом путу ка лопти, то је изнервирало Аргентинца и уследио је ударац.

​Најпре је њему показан жути картон, а после прегледавања видео снимка арбитри су проценили да је за такво понашање једина исправна казна – црвени картон.

Ствари су у Барселони више него фрустрирајуће, клуб до краја године мора да генерише профит од готово пола милијарде евра како би избегао банкрот, а у току је и кампања за председничке изборе у клубу.

Меси је протеклог лета желео да оде из клуба, али се касно сетио да има ту опцију у уговору и био је приморан да остане у Барселони.

Тренер Роналд Куман вероватно неће моћи да рачуна на Аргентинца у наредних неколико утакмица, пошто га очекује драконска казна, што и не би морало нужно да буде лоше јер Барселона мора да се навикава да игра без Месија, с обзиром на то да је његов одлазак на лето известан.

► Судија који је уништио Србију је опет направио скандал, а у причи је и „нови Жигић“

► Лука Јовић васкрсао и поручио: Ово је само почетак!