Историја се поновила – нико у граду није спавао, опет је „пао“ Реал Мадрид! /фото/

© AP Photo / Jose BretonФудбалери Алкојана
Фудбалери Алкојана - Sputnik Србија
Реал Мадрид је доживео један од најтежих пораза у скоријој историји – у шеснаестини финала Купа краља елиминисала га је екипа из треће шпанске лиге Алкојано, резутатом 2:1.

Меч је решен тек у продужетку, регуларни део меча је завршен са 1:1, а у 115. минуту ноћну мору „краљевског клуба“ је одлучујућим голом режирао Хуанан Казанова.

Алкојано је до историјске победе, којом је поновио успех из 1951. године, стигао са играчем мање, комплетним преокретом пошто је Реал први повео у 45. минуту голом Едера Милитаа, пошто је изједначење у 80. донео Хосе Солбес.

„Са балкона зграда око стадиона чули су се бубњеви, бацане су конфете, симпатизери су навијали све време, нико у граду није спавао“, наводи шпански „Ас“.

Како се истиче, поједини навијачи су успели да се прогурају до ограде стадиона, да се попну и да „из првог реда“ прате утакмицу.

​„Највеће привилегије имали су они који станују око стадиона. Терасе су биле окићене плавим и белим балонима, заставама и шаловима. Многи су дошли на стадион само да виде аутобус екипе Реал Мадрида, али су брзо морали да се врате кућама због мера рестрикције кретања“, додаје се.

Понављање највећег успеха у историји клуба, после 1951. године и такође победе над Реалом од 2:1, управа је „прославила“ специјалним поклон-пакетом делегацији мадридског великана у којој су се нашле и посебне заштитне маске, са уписаним датумом сусрета.

​► Скандал у Немачкој: Фудбалер бежао преко крова од полиције, тренер га сурово казнио