Луки 61 минут у Ајнтрахту довољан да „поништи“ 18 месеци пакла у Реалу

© REUTERS / KAI PFAFFENBACHЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија
Учинио је то поново! Трећи меч и трећи гол Луке Јовића по повратку у Ајнтрахт Франкфурт. Овога пута жртва је била Арминија Билефелд, која је поражена и понижена, на свом терену са убедљивих 5:1. Лука  је у Реалу на 32 меча за две године постигао два поготка, а ево у Ајнтрахту је већ надмашио тај резултат.

Све то само је потврда да Лука Јовић у Реал Мадриду није добио праву шансу, или му се једноставно није дало, јер су га поред чудног третмана код Зинедина Зидана, често и повреде спутавале да покаже неспоран квалитет који поседује.

Српском репрезентативцу, који је на позајмици из краљевског клуба у Ајнтрахту, било је довољно свега девет минута да поново нађе пут до мреже.

Лука Јовић ушао је у игру у 66. минуту и већ у 75. је матирао Ортегу. Некадашњи шпиц Звезде је за 61 минут у дресу Ајнтрахта постигао више голова него у Реалу за 18 месеци, за укупно 1.014 минута проведених на терену.

Подсетимо, Јовић је против Шалкеа провео на терену 28 минута, против Фрајбурга 24 минута, док је по уласку на терен против Арминије прошло свега девет минута како би затресао мрежу.

Лука Јовић  - Sputnik Србија
Из Франкфурта за Спутњик о повратку Јовића: Трпеће притисак, очекиваће од њега три гола по мечу

Све то јасна је потврда да је Србин класа и прича за себе, и да када му неко укаже апсолутно поверење, као што то упорно чини тренер Ајнтрахта Ади Хитер, Лука враћа на прави начин, на једини могући када су нападачи у питању — головима!

Нема дилеме да ће „српска хаубица“ наставити да терорише голмане у Бундеслиги, као што је то био случај против Шалкеа (двапут погодио мрежу) и против Арминије Билефелд у високој победи резултатом 5:1, и то на гостујућем терену, те би онда повратак у Реал био једини прави избор Зидана и његових најближих сарадника.

​Блистао је и Филип Костић, који се такође уписао у стрелце, а забележио је и асистенцију.

Али, то није све. Костић је експлодирао повратком Луке Јовића. На три последње утакмице, постигао је гол и уписао три асистенције.

Јасно је да српски репрезентативци знају један другог у душу и да на терену могу да се пронађу и "везаних очију".

► Шах као спас током карантина /видео/

► Дивац је објаснио Кингу о бомбардовању 1999: Сваки Србин би погинуо за Косово, НАТО помаже терористе