Звездина „петарда“ /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде сачували су максималан учинак на припремама у Турској победом над Академијом Пандев резултатом 5:0 (1:0).

Црвено-бели је требало да играју против Марибора који предводи Мауро Каморанези, али је тај сусрет отказан и заказан окршај са тимом из Северне Македоније.

Звезда је још једном сачувала своју мрежу, а противничку напунила до врха, иако у уводних четрдесетак минута није успевала озбиљније да припрети.

Тек тада, у 40. минуту, "браву" је откључао Милан Павков.

Погодио је из петерца, пошто је финтом пребацио лопту са леве на десну ногу и снажним ударцем по средини гола матирао голмана.

​У добром ритму су црвено-бели наставили сусрет и после девет минута игре у наставку вођство је дуплирано.

Стрелац је био Вељко Николић и потом су се распуцали изабраници Дејана Станковића.

На 3:0 повисио је Мирко Иванић, својим првим голом на зимским припремама, и то после сјајне акције црвено-белих.

Потом је и сам Иванић лепо асистирао за Дијега Фалчинелија, који је у 84. минуту постигао гол за 4:0.

Али, то није било све, већ је Италијан и у 88. минуту био стрелац за коначних 5:0.

То је Фалчинелију четврти гол на припремама у турском Белеку и најбољи је стрелац српског првака.

Звезда је тако уписала трећу победу без примљеног гола, након тријумфа над пољским Шљонском (4:0) и руском Уфом (1:0).

Последњу утакмицу у Турској Звезда ће одиграти 31. јануара против украјинског Шахтјора, што ће бити и генерална проба за наставак сезоне.