Звезда за два минута завршила посао у Новом Пазару

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара
Фудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара - Sputnik Србија, 1920, 07.02.2021
Фудбалери Црвене звезде настављају да нижу победе у Суперлиги. После једноипомесечне паузе, у 20. колу савладали су Нови Пазар на гостујућем терену резултатом 3:1 (1:0), а голове су постигли Милан Родић, Милан Павков и Мирко Иванић, док је утешни погодак за домаћина дело Адбулајеа Сисеа.

Свега два минута било је потребно актуелном шампиону Србије да нађе пут до мреже ривала, и то на незгодном гостовању крај Јошанице.

Тренер Дејан Станковић извео је комбиновани састав, с обзиром на то да су Фалчинели, Гобељић, Канга и Дегенек остали на клупи, док су предност добили Павков, Панков, Гајић.

И док су све очи дефанзиваца Новог Пазара биле усмерене ка Милану Павкову и осталим офанзивним играчима, ту непажњу казнио је искусни леви бек Милан Родић који се искрао и на асистенцију Ел Фардуа Бена из корнера матирао Дробњака.

​Такав епилог на терену омогућио је Црвеној звезди далеко растерећеније да игра у наставку.

Прва спорна ситуација уследила је већ у осмом минуту када је Жељко Гаврић покушао да изнуди пенал, али је само „награђен“ жутим картоном од главног судије због симулирања.

Убрзо је Звезда тражила нови пенал, чини се да је Зимоњића погодила лопта у руку, али арбитар Ристић није одреаговао.

Љубиша Тумбаковић - Sputnik Србија, 1920, 06.02.2021
Поледица за Спутњик: Тумбаковић сам себе деградирао, дозволио да „гуруи“ управљају играчима

Средином првог полувремена Пазар се охрабрио и консолидовао после уводног шока и рано примљеног гола, али није успео озбиљније да угрози гол Милана Борјана.

Милош Мијић пропустио је најбољу прилику за домаће у финишу првог полувремена, када је избацио Милуновића из тежишта, али је касније шутирао високо преко гола.
У наставку је Дејан Станковић решио да пружи прилику Његошу Петровићу уместо Санога, док је Алекса Вукановић заменио Жељка Гаврића, с друге стране Радослав Батак није вршио промене.

Тренер Звезде који је дан уочи меча поручио да ће се екипа понашати као да креће од нуле, без обзира на велику бодовну предност у односу на прве пратиоце Партизан и Војводину, није желео да ризикује, пошто су и Саного и Гаврић имали жуте картоне.

Играо се 52. минут када је Звезда дуплирала предност преко Милана Павкова, који је „отео“ лопту саиграчу Мирку Ивановићу у срцу шеснаестерца и рутински је левом ногом по земљи послао у небрањени део Дробњакове мреже.

​Горостасни нападач из Бегеча стигао је до трећег гола ове сезоне у Суперлиги, после погодака које је дао Вождовцу и Раду.

Ипак, вратили су се Пазарци у меч захваљујући Абдулајеу Сисеу који је био стрелац у 58. минуту. Томић је центрирао искоса с десне стране, а Сисе је страшним трзајем главом упутио неодбрањив ударац у Борјанов горњи леви угао.

Станковић је пружио прилику и Гелору Канги с којим је не тако давно имао несугласице, али су исте очигледно решене. Темпераментни Габонац заменио је Вељка Николића у 72. минуту, па је велика вероватноћа да га Звезда „оштри“ за Милан, с обзиром на то да су минималне шансе да против росо-нера 18. фебруара у шеснаестини финала Лиге Европе заигра најбољи играч црвено-белих Александар Катаи.

Јасно је колико су значајне његове креације и квалитет за Звезду, а Канга би могао да буде идеално решење на тој позицији, што је небројено пута и показао.

Звезда је после примљеног гола без већих проблема успела да изађе на крај са Пазаром и да упише шесту узастопну победу против поменутог ривала, да би све дилеме биле решене у 77. минуту после волеја Мирка Иванића 3:1.

Црногорски репрезентативац стигао је до осмог поготка у Суперлиги ове сезоне, а Звезда до 18. победе у досадашњих 20 кола, чиме је задржала девет бодова предности у односу на првог пратиоца Партизан.