Грујићев Порто покварио утисак упркос победи, брутални Халанд прејак за Севиљу!

© AFP 2023 / MIGUEL RIOPAСрпски фудбалер Марко Грујић у дресу Порта
Српски фудбалер Марко Грујић у дресу Порта - Sputnik Србија, 1920, 17.02.2021
Фудбалери Јувентуса изгубили су на гостовању од Порта 2:1, док је Борусија из Дортмунда славила у Севиљи 3:2, у осмини финала Лиге шампиона.

Српски фудбалер Марко Грујић одиграо је у дресу Порта око 30 минута, све је ишло одлично, међутим, у завршници меча примили су гол и на крају славили „само“ 2:1.

Грујић је изгледао добро на терену, али искусна „Стара дама“ је преко Кјезе успела да смањи, те сада има чему да се нада у реваншу 9. марта.

У другом мечу дана Дортмунд је на крилима талентованог Ерлинга Халанда славио у Севиљи 3:2, а опширније о том мечу читајте ниже у тексту.

Порто – Јувентус

Домаћи фудбалери на најбољи могући начин отворили су утакмицу. Одбрана Јувентуса направила је велику грешку, Тареми је то искористио, стигао до лопте пре Шчесног и уз мало среће савладао голмана Јувентуса.

Био је ово хладан туш за „Стару даму“ која више од 80 минута није могла да се опорави – изгледали су збуњено, шокирано...

Током првог полувремена нису успели да створе много шанси, у 34. повредио се и Ђорђо Кјелини, а најбољу прилику имали су у 41. минуту када је Рабио шутирао. Голман Порта сјајно је реаговао и спречио изједначење.

На полувреме се отишло са минималном предношћу Порта.

На стартог другог периода игре видели смо пресликану ситуацију са почетка меча. За само неколико секунди играчи Порта успели су да дођу до противничког казненог простора.

Овога пута Марега се нашао на правом месту и шутем у ближи угао савладао је Шчесног.

Шест минута касније голман Јувентуса реаговао је и спречио трећи гол. Оливеира је покушао, а чувар мреже италијанске екипе сјајно одбранио.

Јувентус је деловао безопасно, Кристијано Роналдо био је неприметан и све је ишло ка победи португалске екипе.

У 66. минуту на терену се нашао и српски фудбалер Марко Грујић. Везни фудбалер заменио је стрелца другог поготка и за нешто мало мање од пола сата оставио је добар утисак.

Порто је ишао ка убедљивој победи, једном ногом били су у четвртфиналу Лиге шампиона, међутим, пад концентрације у завршници коштаће их бољег резултата.

Кјеза није захватио лопту како је желео, али то је било довољно да се превари голман Порта и од 82. минута на семафору је било 2:1.

До краја утакмице резултат на семафору се није мењао и Порто у реванш улази са голом предности, а Јувентус и те како има чему да се нада због гола у гостима.

Севиља – Дортмунд

Од старта дуела гледали смо „ватромет“ на стадиону „Рамон Санчес Писхуан“. У седмом минуту Сусо се нашао у шанси и успешно ју је реализовао.

Севиља је изгледала боље, али у 19. минуту гости из Дортмунда долазе до изједначења. После одличне акције лопта је стигла до Дауда који је затресао мрежу домаће екипе.

Дортмунд је преузео контролу над утакмицом и осам минута касније стигао је преокрета. Санчо је асистирао Халанду који је снажно шутирао и потом савладао Бона.

Ту није био крај голова БВБ-а у првом полувремену. Овога пута Ројс се нашао у улози асистента, а Халанд је поново био реализатор.

Гости из Немачке на полувремену су имали два гола предности – 1:3.

Ни друго полувреме није разочарало, иако је виђен само један гол. Дортмунд је преко талентованог Белингејма имао добро шансу у 71. минуту, Оскар (Севиља) је три минута касније погодио стативу, али резултат се није мењао.

Дортмунд је водио, ишао је ка победи, а трачак наде шпанској екипи донео је Лук де Јонг у 84. минуту. Добро је шутирао, Хилц није имао шансе и Севиља је смањила на 2:3.

До краја дуела видели смо још узбуђења. Санчо је у првом минуту надокнаде упутио снажан ударац који је завршио мало поред стативе, а у 95. минуту се гледао ВАР.

Севиља је тражила пенал, а после ВАР је утврђено да нема елемената за једанеастерац, те је на семафору остало 2:3.

Чудесни Мбапе хет-триком нокаутирао Барселону!

Пиксија само папир из Кине дели да постане селектор, а до тада је већ прецртао капитена

Станковић: Не пада ми на памет да претим Милану