Три гола за три бода – Партизан 12. узастопном победом увеличао јубилеј Станојевића /видео/

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићФудбалери Партизана
Фудбалери Партизана - Sputnik Србија, 1920, 21.02.2021
Фудбалери Партизана су уписали и 12. узастопну победу тријумфом над Радником из Сурдулице резултатом 3:0 у 23. колу Суперлиге Србије.

Изабраници тренера Александра Станојевића, који је стоти пут седео на клупи црно-белих, имали су тежак посао, али су ипак успели да савладају неугодног ривала.

Помоћ у томе су имали и од екипе тренера Славољуба Ђорђевића која је од 57. минута играла са фудбалером мање пошто је други жути картон добио дефанзивац Ранко Јокић.

Претходно је Партизан повео са 1:0, у финишу првог полувремена, у 44. минуту, главом је лопту у мрежу гостију послао штопер Игор Вујачић.

​Десет минута касније Партизан је дуплирао предност преко Александра Шћекића, а  коначан резултат је у 63. минуту поставио Такума Асано.

Партизан се победом приближио Црвеној звезди на само три бода заостатка, али шампион Србије има и два меча мање, од 17.05 игра против Спартака у Суботици.

Црно-бели после 23 одиграна кола имају 56 поена, Звезда има 59, а трећепласирана Војводина је досад освојила 47.