Катастрофа Сергеја и Лација, Жиру маказицама бацио Атлетико на колена!

© AFP 2023 / FILIPPO MONTEFORTEСергеј Милинковић Савић
Сергеј Милинковић Савић - Sputnik Србија, 1920, 23.02.2021
Фудбалери Бајерна из Минхена победили су на гостовању Лацио 4:1, док је Челси славио у Мадриду против Атлетика 1:0 у осмини финала Лиге шампиона.

У оба меча славили су гости, с тим што је Бајерн решио питање победника двомеча већ у првом сусрету, док ће се на „Стамфорд бриџу “ 17. марта водити велика борба.

Челси је спектакуларним голом Жируа победио Атлетико Мадрид, али првопласирана екипа Шпаније имаће шта да каже у реваншу и очекује нас занимљива утакмица. Оба реванша играју се 17. марта.

Лацио – Бајерн 1:4 (0:3)

Фудбалер Лација Сергеј Милинковић-Савић одиграо је солидну утакмицу, био је активан и покушавао је да извуче екипу из канала, али Бајерн је био прејак и лако је однео победу из Рима.

Одбрана „небеско плавих“ потпуно је подбацила, те је минхенски клуб већ у првом полувремену решио питање победника, а вероватно и двомеча.

Већ у деветом минуту гости су повели преко Левандовског. Мусаћио је направио велику грешку, додао лопту у ноге Пољаку ком није било тешко да превари Реину.

Десет минута касније домаћи фудбалери тражили су пенал, али је старт у казненом Бајерна био чист и игра је настављена. Мало после тога гости из Минхена дуплирали су предност.

Пукла је одбрана Лација, Мусиала је био сам на 16 метара од гола и ударцем у доњи десни угао погодио је за 0:2.

Чинило се да се до полувремена неће мењати резултат, али да тако не буде побринуо се Лирој Сане. Последња линије Лација поново је изгледала смешно, аматерски и Бајерн је то казнио.

Кингсли Коман је шутирао, Реина одбранио, али се лопта одбила до Санеа који је лако послао лопту иза леђа шпанског голмана.

Утакмица је овде била готова, а пред гостима је било само да концентрисано одиграју друго полувреме и не упропасте велику залиху. Шампион Европе то је и урадио и на крају победио са 4:1.

У 47. минуту наставила се катастрофа одбране Лација, пошто је Аћерби постигао аутогол. Невероватно да су оволико грешака направили домаћи фудбалери.

Два минута касније Кореа је смањио на 1:4, међутим, то је био само утешни гол. Алберто је додао лопту, а Кореа је рутински постигао једини гол за Лацио на утакмици.

Реванш се игра 17. марта, а после овакве утакмице чини се да та утакмица није потребна јер је Бајерн већ у Риму завршио посао.

Атлетико Мадрид – Челси 0:1 (0:0)

Фудбалери Челсија остварили су велику победу на стадиона „Ванда Метрополитано“. Једини гол на утакмици, и то какав, постигао је сјајни Оливије Жиру.

Искусни француски нападач у свом стилу се снашао у казненом простору „јорганџија“ и маказицама савладао Јана Облака.

Гости из Лондона заслужено су славили у првом сусрету, пошто су били много бољи ривал на терену. Имали су више удараца, стварали су шансе, посед је био на њиховој страни...

Атлетико је одиграо разочаравајућу утакмицу, наставили су са слабим издањима у последње време и у Лондону ће имати веома тежак задатак.

Челси није завршио посао, далеко од тога, али уколико одиграју паметно за три недеље биће близу четвртфинала најелитнијег фудбалског клупског такмичења.

Велико појачање пред Милан – Катаи добио дозволу да игра!

Бинић шокирао: Пуцао сам у Миху, запомагао је и гледао где је рањен