„Судија је терориста, Срби су хтели да га поједу, покрашће нас у понедељак“

© REUTERS / DANIELE MASCOLOСудија Хесус Хил Мансано
Судија Хесус Хил Мансано - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2021
Хесус Хил Мансано, шпански фудбалски судија, бацио је у сенку утакмицу између Милана и Црвене звезде одлуком да српском тиму не дозволи да изведе корнер на истеку надокнаде времена другог полувремена, што је изазвало бурне реакције, али и подсећање на његове активности у шпанском фудбалу.

Шампион Србије је при резултату 1:1 јурио други гол не би ли прошао у осмину финала Лиге Европе, али му је ту прилику одузео 37-годишњи арбитар.

Он је означио крај меча у моменту док се Александар Катаи припремао да упути лопту у казнени простор Милана, због чега се суочио са бурним реакцијама српског тима, а једнако огорчени били су и љубитељи фудбала који су незадовољство исказали на друштвеним мрежама.

„Срамота, било је још времена за Звезду, али он није дозволио да се изведе корнер, да је Звезда постигла гол квалификовала би се за следећу фазу“.

​Свесни улоге Мансана били су и навијачи Милана.

„Спасао нас је, требало је да дозволи корнер на крају утакмице“.

„Наш најбољи играч“.

„Бољи је од Ромањолија“.

„Играч утакмице“.

Неутрални су били јасни – Мансано је помогао Милану да избегне шокантан пораз са играчем више.

„Све је било по правилима, али се критеријуми понекад разликују, за неке екипе су једни, за неке други“.

„Мансано је терориста“.

„Милан треба да му захвали, Звезда је са десет играча била ближа голу, да није било Донаруме“.

„Срби су хтели да га поједу“.

Мансано ће у понедељак делити правду на утакмици између Реал Мадрида и Реал Сосиједада, што се не свиђа навијачима тима из Баскије.

„Покрашће нас у понедељак, не морате да будете видовити да бисте то знали“.

Шпанац је у тамошњој јавности познат као судија који „иде на руку великима“, па је било подсећања и на моменте када је свирао крај пре него што су ривали Реал Мадрида и Барселоне долазили у прилику за гол, не би ли спречио изненађење.

Ипак, све што је урадио је у складу са фудбалским правилима, надокнада времена је истекла, али је у свему ствар осећаја за игру, с обзиром на то да је крај означио свега неколико секунди по завршетку трећег минута додатног времена.