Овако није ни Марадона, Рус срушио шампиона у завршници за инфаркт /видео/

© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаФудбалер Рубина Денис Макаров
Фудбалер Рубина Денис Макаров - Sputnik Србија, 1920, 09.03.2021
Фудбалери Рубина и Зенита одиграли су веома узбудљиву утакмицу која је одлучена у последњим минутима.

Екипа из Санкт Петерубрга, иначе првопласирани тим руске Премијер лиге, налази се на првом месту и у Казањ је дошла по три бода чиме би наставила поход на нову титулу.

Ипак, Рубин је изашао веома мотивисан на терен и у 41. минуту стигао је до предности. Стрелац гола са беле тачке био је репрезентативац Србије Ђорђе Деспотовић.

Деспотовић се нашао на новом списку Пиксија Стојковића, те селектора Србије може да радује добра форма бившег нападача, између осталог, Црвене звезде.

Елем, Рубин је водио на полувремену, одржавао предност, међутим, у 75. минуту водећа екипа лиге стигла је до изједначења. Ракитиски је асистирао, а Азмун савладао голмана домаћег тима.

На терену је све пуцало, играло се у јаком интензитету, али чинило се да ће остати 1:1, након што се у надокнаду времена ушло са нерешеним резултатом.

Да тако не буде побринуо се Денис Макаров. Крилни нападач изиграо је одбрану Зенита на волшебан начин и на крају је ударцем у даљи угао затресао мрежу противника. Уследило је велико славље.

Иако се играо 94. минут овде није био крај узбуђенима. Зенит је кренуо на све или ништа, а у 99. минуту арбитар је показао на белу тачку, те је Артјом Дзјуба имао шансу да поравна резултат.

Високи нападач екипе из Санкт Петербуга није успео у тој намери, те је Рубин и више него заслужено уписао важна три бода.

Зенит је и даље првопласирана екипа, али сада има само два бода више од московског ЦСКА. Рубин се налази на осмом месту са 34 бода.

Да ли су Мадриђани „бацили“ 60 милиона евра због Србина?