Звезда декласирала Мачву и отишла на плус девет!

© AP Photo / Darko VojinovicФудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу 1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду
Фудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу 1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2021
Црвена звезда је стигла и до 14. узастопне победе у Суперлиги. На Маракани је у заосталом мечу 22. кола домаћег шампионата савладана Мачва резултатом 4:0 (2:0), чиме је тим Дејана Станковић одмакао првом пратиоцу Партизану на девет бодова.

Актуелни шампион Србије није ништа желео да препусти случају, већ је од првог минута кренуо силовито ка голу Мачве.

И није се дуго чекало на први погодак у мрежи гостију, с обзиром на то да је невероватно и несхватљиво лако Александар Катаи погодио десном ногом даљи угао са леве стране казненог простора.

Офанзивну и одличну игру Црвена звезда је крунисала новим поготком у мрежи Николе Перића, а после лепе акције у три потеза стрелац је био Милан Павков. Играо се 24. минут.

Могао је домаћин и до убедљивије предности, али је у 40. минуту био непрецизан Катаи, који се очигледно у потпуности опоравио од здравствених проблема, који су га готово три месеца удаљили са терена, па је на добром путу да се врати у форму.

Филип Холендер - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2021
Краљ видео моћан Партизан за полуфинале Купа Србије /фото, видео/

Вођство лидера на табели против претпоследњег тима Суперлиге недвосмислено је указивало да тешко Мачва може нешто да промени на терену.

Дејан Станковић је одлучио да мења на полувремену, па су изашли Паков и Иванић, а заменили су их Жељко Гаврић и Гелор Канга.

Звезда је била тим који диктира темпо и апсолутно контролише ствари на терену, да би резервиста Алекса Вукановић, кој ије у 67. минуту ушао уместо Ел Фардуа Бена, постигао гол за 3:0.

Коначан резултат поставио је Катаи, другим голом против Мачве у заосталом мечу 22. кола Суперлиге.

Црвена звезда после 26. одиграних кола и даље не зна за пораз у првенству, има учинак од 24 победе и два ремија уз гол-разлику 70:10 и чак 74 бода, док другопласирани Партизан има 65 бодова.

► Меси и Роналдо - довиђења!

► Пенали шокирали фаворита и донели Сурдулици највећу фудбалску радост у историји

► Приштина истерала своје – Шпанија дозволила истицање химне и заставе тзв. Косова