Миланези су осетили како је било фудбалерима Звезде

© AP Photo / Luca BrunoАнте Ребић и судија
Анте Ребић и судија - Sputnik Србија, 1920, 15.03.2021
Утакмице између Милана и Наполија увек са собом носе додатну дозу тензије, а меч одигран у 27. колу италијанске Серије А је обележио и судија Фабрицио Пасква, због кога су играчи миланског тима били веома љути.

Милан је уписао и нови пораз, Наполи је победио резултатом 1:0, али је једини гол, који је постигао Марко Политано у 49. минуту био потпуно у другом плану.

Фудбалери Звезде и судија Мансано - Sputnik Србија, 1920, 28.02.2021
Зашто Шпанац није смео да дозволи да Звезда победи у Милану?

Играчи Милана су на Сан Сиру имали великог ривала у судији Паскви током финиша меча, а све је почело у 86. минуту.

Тада је леви бек Тео Ернандес жестоким стартом фаулирао ривала, а затим је арбитар донео одлуку због које су се изабраници тренера Стефана Пиолија још више разљутили.

Миланези су тражили једнаестерац у 89. минуту, из ВАР собе је сигнализирано да нема елемената за то, што је изазвало огромне протесте, пре свих Ернандеса који је сматрао да га је Тијемује Бакајоко фаулирао.

Да ствар буде још гора по Милан, у другом минуту надокнаде времена хрватски репрезентативац Анте Ребић је непристојно добацио судији који му је показао директан црвени картон.

Све се наставило и после утакмице, Ернандес је на друштвеним мрежама објавио фотографију судије Паскве уз неприкладне коментаре, што је несумњиво подсетило на недавни моменат из утакмице Милана и Црвене звезде.

Ел Фарду Бен и Саму Кастиљехо, утакмица Милан - Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2021
Судијски експерт за Спутњик: Шпанац је морао да дозволи извођење корнера

Тада је арбитар Хесус Хил Мансано спречио играче београдског тима, да при резултату 1:1, изведу корнер на истеку надокнаде времена, те да покушају да се пласирају у осмину финала Лиге Европе.

Миланезима Мансано није био проблем, Пасква свакако јесте, али је то мала утеха за навијаче Црвене звезде, којима ће утакмица из Милана остати у дубоком сећању као „украдена шанса“ за историјски пролаз у следећу фазу Лиге Европе.

► Звездин уклети судија је променио плочу – може да се игра и у 95. минуту?! /фото/