Русија је преболела дебакл од Србије

© Sputnik / РФС / Уђи у базу фотографијаФудбалери Русије славе победу против Малте
Фудбалери Русије славе победу против Малте - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2021
Фудбалери Русије победили су Малту 3:1 у првом колу квалификација за Светско првенство у Катару 2022. године, чиме су дошли до прве победе након шест утакмица без тријумфа у свим такмичењима.

„Зборнаја команда“ оправдала је улогу фаворита и овом победом ставила је тачку на лошу серију која је још трајала од октобра прошле године.

У последњем такмичарском мечу Русија је убедљиво поражена од Србије 5:0, те је овај дуел са Малтом био веома важан за повратак самопоуздања.

Екипа селектора Черчесова налази се у веома уједначеној групи, што је показала и победа Словеније над Хрватском, као и реми Словачке са Кипром.

Искусни Артјом Дзјуба најавио је тријумф Русије у 23. минуту. Високи нападач избегао је офсајд и рутинским ударцем савладао је голмана Малте.

Русија је овим голом начела противника, а у 35. минуту задаће му ударац од ког неће моћи да се опорави до краја меча. Дзјуба се овога пута нашао у улози асистента, а Фернандеш је снажним ударцем у ближи угао удвотручио предност.

На полувреме се отишло са овим резултатом.

Руси се опустили и то је могло опасно да их кошта у другом полувремену. Џозеф Мбонг упозорио их је да нису завршили посао када је у 56. минуту смањио на 1:2.

Чинило се да до краја меча нећемо видети више голова, „зборнаја команда“ није допустила противнику да дође до изједначења, штавише у 90. је постигла нови гол.

Александар Соболев поставио је коначан резултат. Асистирао је Миранчук, а нападач Спартака из Москве погодио за 1:3.

Русија је на најбољи могући начин кренула у квалификације за Светско првенство, а следећи меч их чека против Словеније за три дана.

Ту им се не завршавају обавезе пошто ће 30. марта гостовати Словачкој. Наредне две утакмице од великог су значаја за Русију јер играју против директних ривала за пласман на Мундијал.

Влаховић као у Италији, Митровић у стилу феникса – победа Србије на Пиксијевом ватреном крштењу!

Србија преокретом почела поход на Мундијал!

Луда глава је победила све демоне – каква два гола Александра Митровића! /видео/