Фудбал
    Преузмите краћи линк
    Поход на карту за експеримент – Србија до Катара! (56)
    35413

Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је са Португалијом резултатом 2:2 у другом мечу квалификација за Светско првенство.

Орлови су у првом колу савладали Ирску са 3:2 на домаћем терену, док су Португалци били бољи од Азербејџана са 1:0.

Србија: Дмитровић – Миленковић, С. Митровић, Павловић – Лазовић (Максимовић од 46), Милинковић-Савић, Гудељ, Костић (Ристић од 71) – Тадић (Ђуричић од 81) – Влаховић (Радоњић од 46), Митровић (Јовић од 87)

Португалија: Лопес – Кансело (Мендеш од 72), Дијаш, Фонте, Соареш – Фернандеш (Палиња од 91), Оливеира (Санчес од 72), Данило – Жота (Феликс од 85), Роналдо, Б. Силва

Детаљан извештај утакмице можете да прочитате ОВДЕ.

Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу Спутњик спорта (Србија – Португалија 2:2):

Најновије вести
    • 22:38

Крај!

Србија – Португалија 2:2
      © Sputnik / Радоје Пантовић
    • 22:36

93' Ово ће се препричавати! Стефан Митровић потезом каријере спасао Србију!

Штопер Србије је два пута за неколико секунди скинуо лопту са гол-линије!

• 22:35

92' Црвени картон за Миленковића!

Србија са играчем мање у последњих пар минута! Миленковић је искључен због старта отвореним ђоном.

• 22:33

3 минута надокнаде

• 22:31

88' Ево и Јовића

Излази рекордер Митровић, на терену је Лука Јовић.

Нешто мирнији период на Маракани, што свакако више одговара Португалцима.

• 22:24

82' Пикси освежио напад за завршницу

Излази Тадић, улази Филип Ђуричић.

• 22:21

77' Орлови се добро бране

Период утакмице током којег Португалија има иницијативу, али се Србија добро брани. Роналдо је имао један зицер, али је јако лоше реаговало, те се установило да је  био у офсајду.

• 22:14

72' Поново мења Пикси

Ушао је Михаило Ристић, изашао стрелац другог гола Филип Костић.

Мења и Фернандо Сантош, који избацује Жоаа Кансела и Серхија Оливеру, а буацује Нуна Мендеша и Рената Санчеса.

• 22:13

70' Орлови не попуштају

Португалија је у последњих неколико минута могла благо да одахне. Али, само благо. Србија и даље напада и има иницијативу, али нешто мање него у претходном периоду.

Драган Стојковић Пикси, селектор фудбалера Србије
      © Tanjug / STRAHINJA ACIMOVIC
    • 22:07

65' Португалија у потпуном нокдауну

Од почетка другог полувремена као да се играју „Викторије“ на половини Португалије. Србија разбија шампиона Европе, али никако не може до трећег гола. Радоњић, који је ушао на полувремену и већ два пута асистирао, благо речено малтретира противничке дефанзивце по десном боку.

Али, могу ли Орлови до преокрета?

• 22:03

60' Гол! Изједначење Србије!

Савршена контра Орлова. Радоњић је примио лопту, направио један, али вредан дриблинг и сјајно упослио Филипа Костића, који је рутински решио ситуацију један на један за 2:2!

• 21:58

54' Опсада гола Португалије!

Две феноменалне шансе за Орлове. Прво изузетна одбрана Лопеса, а онда Сергејев ударац главом одлази неколико центиметара поред десне стативе. Штета.

• 21:56

53' Митровић прави проблеме, оштар старт Фонтеа

Фонте није имао како да се обрачуна са Митровићем, па је решио да направи оштар прекршај. Због тога је добио жути картон, а Србија прилику за центаршут.

• 21:48

46' Србија из првог напада до гола!

Тек што је почело друго полувреме и одмах гол Србије! Резервиста Радоњић је центрирао, а поред два чувара Александар Митровић је постигао гол и постао рекордер српског фудбала по броју голова у репрезентацији!

• 21:47

Почело је друго полувреме, Пикси направио две измене

На терену су Немања Радоњић и Немања Максимовић, а излазе Душан Влаховић и Дарко Лазовић.

• 21:34
      Фудбалери Португалије славе гол против Србије

Како је момак од 178 центиметара надскочио комплетну одбрану Србије – двапут /видео/

Диого Жота, репрезентативац Португалије, успео је да против Србије постигне два гола главом, иако је један од најнижих играча на терену.
      Даље
    • 21:32

Крај првог полувремена

Главни закључак првог полувремена је да је Миленковић катастрофално чувао Жоту. Португалија је искористила своје прилике, док је Србији константно фалио завршни пас.

Има ли Србија чему да се нада на 0:2?

• 21:28

44' Роналдо преко гола

Португалија је добила прилику да из солидне позиције, односно из слободног ударца, савлада Дмитровића. Ипак, Кристијано Роналдо је шутирао далеко преко гола.

• 21:21

36' Португалија дуплирала предност

Малтене идентична ситуација као код првог гола. Диого Жота, момак висок свега 178 центиметара, постиже и други гол главом вечерас. Још једна траљава и закаснела реакција Миленковића.

0:2

• 21:19

35' Судар Митровића и Данила

Ситуација која је деловала лошије него што се испоставило. Незгодан судар Митровића и Данила, на срећу без последица, иако су обојица завршили на трави.

• 21:18

Овако су Португалци прославили гол за 0:1

• 21:16

30' Влаховић лоше реаговао

Србија се полако буди и све чешће и чешће прилази казненом простору ривала, али праве прилике још нема. Влаховић је дошао до солидне позиције, али после окрета јако лоше захватио лопту.

• 21:12

29' Досадно...

Скоро 20 минута од првог и једног гола је прошло, а практично ништа занимљиво није виђено на Маракани. Може се рећи да Србија има иницијативу, али Португал сјајно ротира у одбрани и не дозвољава противнику да направи предност.

• 21:11

26' Опасан напад Србије, али на крају само фаул у нападу

Два опасна центаршута у једном нападу Орлова, али на крају само фаул у нападу. Влаховић је одгурнуо противника са леђа.

• 21:02

18' Мирно у Београду после првог гола

После постигнутог гола Португалци су престали да нападају и благо се повукли ка свом голу. Игра се мирно, без превише искакања и ризика, што тренутно више одговара гостима.

Трибине стадиона „Рајко Митић“ током меча Србија – Португалија
      © Sputnik / Радоје Пантовић/Спутњик Србија
    • 20:56

11' Португалија повела

Португалија се ослободила уводног притиска, а онда искористила грешке противника. Савршен центаршут Силве за омаленог Диога Жоту, који је искористио лоше позиционирање Миленковића и постигао гол главом.

0:1

• 20:52

8' Доста среће, лош ударац Роналда

Много конфузије у последњој линији одбране наше репрезентације. Силва је послао лопту Роналду, а он са свега неколико метара од гола Дмитровића лопту послао далеко изнад пречке.

• 20:48

4' Први добар напад Србије

Србија је повукла контру и лопта је дошла до Митровића, али су око њега била два дефанзивца Португалије, па наш голгетер није успео ни да упути шут.