Снег и „киша голова“ у Минхену: ПСЖ се осветио Бајерну, Челси лако с Портом

© Фото : Tanjug/AP Matthias SchraderКилијан Мбапе
Килијан Мбапе - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2021
Фудбалери Пари Сен Жермена су у репризи финала Лиге шампиона од прошле сезоне, победили Бајерн Минхен резулатом 3:2 (2:1) на Алијанц арени. Просто нестварно звучи да су Баварци и „свеци“ први четвртфинални меч у првој декади априла одиграли по снегу!

Фудбалски свет нестрпљиво је прижељкивао четвртфинални окршај актуелног првака Европе - минхенског Бајерна и моћног Пари Сен Жермена, који пошто-пото жели да се докопа титуле првака Старог континента.

Прошле сезоне, баварски див изашао је као победник у великом финалу у Лисабону голом Чупа Мотинга, па је јасно да је тим Маурисија Поћетина желео освету!

У прилог Парижанима ишла је чињеница да су Немци лишени услуга најбољег стрелца и фудбалера - Роберта Левандовског који је задобио повреду колена и пропустиће оба четвртфинална сусрета са „свецима“.
Радомир Антић - Sputnik Србија, 1920, 06.04.2021
Бог у Мадриду, „мистер“ у Енглеској, одбачен у Србији – година од одласка поносног Ужичанина

Отежавајућа околност за Хансија Флика јесте одсуство Сержа Гнабрија који је позитван на коронавирус. С друге стране, ПСЖ је извео „тешку артиљерију“ на терен Алијанц арене, јер су Нејмар, Ди Марија и Клијан Мбапе од првог судијског звиждука јуришали ка голу Мануела Нојера.

Бајерн је био тим који је стварао више прилика, држао је лопту у поседу, али је брзина и сналажљивост ПСЖ дошла до изражаја после свега три минута када је Килијан Мбапе на асистенцију Бразилца стигао до предности.

Претходно је Чупо Мотинг главом погодио пречку. Али, као што то обично у фудбалу бива, поготово у врхунском, експресно је стигла казна. Већ у 12. минуту Французи су дуплирали предност, али је подогак Јулијана Дракслера оправдано поништен због офсајд позиције.

У јеку напада актуелног првака Европе, уследио је нови хладан туш за домаћина. Поново је се Нејмар нашао у улози асистента, само што је овога пута стрелац био његов земљак Маркињос, који је претходно избегао офсајд замку и матирао Нојера.

Ипак, Бајерн не би био ту где јесте, и то што јесте да се не предаје. Чупо Мотинг који се силом прилика нашао у улози стартера, због одуства прва два шпица - Левандовског и Гнабрија, искористио је шансу коју му је указао Флик.

Погодио је мрежу Кејлора Наваса на асистенцију Бенџамина Павара у 37. минуту, што је вратило резутатску неизвесност у спектакуларан меч у Минхену.

Све оно што је изостало у прошлосезонском финалу у Лисабону, сада су сервирали Бајерн и ПСЖ. Ни снег који је падао и топио се на травнатој подлози савршене Алијанц арене, није омео мајсторе фудбалске игре да покажу да су гладијатори у копачкама који и у нехуманим временским условима могу да буду на највишем могућем нивоу.

Десеткована повредама казнена експедиција из Минхена стигла је до изједначења у 60. минуту, а у главној улози били су Кимих и Милер. Џошуа је упутио идеалан центаршут из прекида с десне стране, а Милер је главом проследио лопту у мрежу.

Очајно је била постављена одбрана Парижана и уследила је казна. Ипак, снежној минхенској драми ни ту није био крај. Пари Сен Жермен је дошао у Немачку по освету и није одустајао од идеје да и трећи пут савлада једног од најбољих голмана данашњице - Мануела Нојера.

С обзиром на то да је Бајерн био тим који диктира темпо, ПСЖ је морао своју шансу да јури из контре. И ујурио је. Килијан Мбапе је после маестрално слалома, послао лопту кроз ноге Џерому Боатенгу, у ближи Нојеров угао, за ново вођство "светаца" - 3:2.

​Веровали или не, од пет шутева у оквир гола колико је имао ПСЖ, три лопте су завршиле у мрежи Бајерна. Сурово.

У другом четвртфиналном мечу Лиге шампиона одиграног у среду, Челси је као гост на неутралном терену у Севиљи, савладао Порто резултатом 2:0. Голове за „плавце“ постигли су Мејсон Маунт у 32. минуту на асистенцију Жоржиња, и Бен Чилвел у 85. минуту.

Српски репрезентативац Марко Грујић провео је на терену свих 90 минута, али је његов тим практично пред елиминацијом, јер ће у Лондону морати да јури два гола заостатка.