Спектакл у Мадриду – „штикла“ Бенземе, промашаји Барселоне и победа Реала!

© AP Photo / Manu FernandezФудбалери Реал Мадрида и Барселоне
Фудбалери Реал Мадрида и Барселоне - Sputnik Србија, 1920, 10.04.2021
Фудбалери Реал Мадрида победили су Барселону 2:1 у 30. колу Ла Лиге, чиме су се изједначили на табели са првопласираним Атлетико Мадридом.

У престоници Шпаније виђен је спектакуларан дуел који су обележили велики промашаји на обе стране, пета Карима Бенземе и огромна провала облака, односно пљусак који је падаo више од пола сата.

Барселона има за чим да жали јер је по створеним приликама била и бољи противник на терену, али фалила је завршница и једноставно ово није било вече Лионела Месија.

Домаћи фудбалери одлично су отворили утакмицу и већ у 13. минуту дошли су до предности. Лукас Васкес послао је лопту казнени простор, а тамо је Бензема извео магију. Петом је савладао Тер Штегена и „краљевски клуб“ је повео 1:0.

До другог гола, у мрежи Барселоне, није се чекало дуго. Играо се 28. минут када су Мадриђани имали одличну прилику из слободног ударца, који је био на неких 18 метара од гола.

Лопту је узео Тони Крос, снажно је шутирао, лопта је мало променила смер и голман каталонског клуба није имао шансу.

Реал је водио 2:0, али далеко од тога да Барселона није била без шанси. Претио је Дембеле, претио је Меси, али мрежа Reala је мировала, те се на полувреме отишло са два гола предности екипе Зинедина Зидана.

На старту другог периода игре гости су очекивано били конкретнији, а како је падао велики пљусак, шансе су се брзо стварале из многих грешака.

Тако смо видели велики број узбуђења од 45. до 70. минута, али и само један гол. Њега је постигао у 60. минуту Мингеса, који се одлично снашао на другој стативи, чиме је предност Реала смањена, 2:1.

Мало после тога Барса је имала велику шансу да изједначи, али је Тибо Куртоа сјајно реаговао.

Иако до краја није било голова, гледали смо веома узбудљив фудбал. Шансе су се низале, на обе стране, али играчи нису били у стању да реше ситуације у своју корист, те је резултат остао непромењен.

Реал и Атлетико Мадрид имају 66 бодова, с тим што „јорганџије“ имају меч мање, док је Барселона трећепласирана са бодом заостатка.