Партизан заборавио пораз од Звезде и осветио се Нишлијама

© Фото : ФК Партизан/М. ТодоровићФилип Холендер
Филип Холендер - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2021
Партизан је у последњем недељном мечу 31. кола Суперлиге, у Хумској рутински победио Раднички из Ниша резултатом 2:0 (1:0). Голове за црно-беле постигли су Такума Асано и Филип Холендер, те су се црно-бели осветили Нишлијама за пораз из првог дела сезоне на Чаиру.

Изабраници Александра Станојевића који су се практично опростили од трке за шампионску титулу после пораза од Црвене звезде (1:0) у прошлом колу, мотивисани су ушли у меч са Нишлијама.

Александар Станојевић - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2021
Станојевић честитао Звезди титулу коју још није освојила

Једноставно, желели су да им врате дуг за онај пораз у првом делу сезоне (1:0). Раднички је тренутно у резултатској кризи, нанизао је три пораза и смењен је Владимир Гаћиновић.

Све то и те како знао је да искористи и да казни Партизан. Низале су се шансе у Хумској пред Којићевим голом, а одбрана гостију први пут је капитулирала тек у финишу првог полувремена.

​Јапанац Такума Асано је погодио у 44. минуту на асистенцу Филипа Холендера, те се поменутим резултатом и отишло на паузу.

У наставку су црно-бели играли далеко растерећеније, па је то резултирало новим поготком у мрежи Радничког. Овога пута кобан по Нишлије био је Холендер, који је код првог гола био у улози асистента.

Момак рођен у Србији који је одабрао да игра за репрезентацију Мађарске, је десном ногом у 58. минуту погодио даљи угао на додавање капитена Милоша Јојића.

​Партизан је после 25. тријумфа ове сезоне у Суперлиги стигао до бројке од 77 бодова, док првопласирана Црвена звезда има 89, трећи је Чукарички са 62 бода. Што се тиче Радничког пао је на 12. позицију, са 38 освојених бодова.

► Србин је „машиновођа“ Локомотиве која тутњи Русијом!