Краљеви и Грађани у полуфиналу Лиге шампиона!

© AP Photo / Federico GambariniФудбалери Манчестер ситија славе гол Фила Фодена који им је донео победу над Дортмундом
Фудбалери Манчестер ситија славе гол Фила Фодена који им је донео победу над Дортмундом - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2021
Фудбалери Манчестер ситија и Реал Мадрида су се победама над Борусијом Дортмунд и Ливерпулом пласирали у полуфинале Лиге шампиона.

У полуфиналу најелитнијег клупског европског такмичења састаће се Сити и ПСЖ, односно Реал и Челси.

Сити је на гостовању у Дортмунду победио резултатом 2:1 и даље прошао после укупних 4:2.

Милионерима је за пролаз даље била потребна победа са једним голом разлике без примљеног гола, или са више голова разлике, а у једном тренутку су били на добром путу.

Већ у 15. минуту су дошли до предности преко младог Енглеза Џуда Белингема, који је сјајно погодио десне рашље гола Едерсона.

Од тог тренутка иницијативу су потпуно преузели Грађани, али никако нису могли до гола.

Ређале су се прилике пред голом домаћина, али су их пропуштали Кевин де Брујне, Ријад Махрез и Олександр Зинченко.

На паузу се отишло са предношћу за немачки тим, али гостима није било потребно много времена да дођу до прекопотребног поготка.

У 52. минуту Емре Џан је играо руком унутар шеснаестерца, а судија Карлос дел Серо је, после консултације са ВАР технологиом, показао на белу тачку.

Одговорност је преузео Махрез и погодио мрежу за 1:1.

Изабраници Пепа Гвардиоле су одахнули, али су желели да постигну још један гол како би решили питање победника и не би ризиковали ни одлазак у продужетак.

За мирну завршницу Грађана побринуло се дете тог клуба Фил Фоден, који је са ивице шеснаестерца послао изузетан ударац левом ногом који се испоставио неодбрањивим.

Гости из Манчестера су сигурном игром контролисали ритам до краја меча и мирно га привели крају.

Реал је ремизирао са Ливерпулом резултатом 0:0 на Енфилду и у полуфинале се пласирао захваљујући победи у Шпанији од 3:1.

Ливерпул је био бољи тим и меч је завршио са 15 шутева ка голу противника, наспрам противникових седам, али то није резултовало ниједним поготком.

Неколико добрих удараца имао је домаћин већ после првих 15 минута игре, преко Џејмса Милнера и Мохамеда Салаха, али је сјајан био Тибо Куртоа.

Најбољу прилику у првом полувремену Реал је имао у 20. минуту, али то је било све што је виђено од њих.

Изабраници Јиргена Клопа наставили су да стварају шансе, али и да их не користе.

На полувреме се отишло без голова, што је више одговарало „краљевском клубу“.

Друго полувреме било је мање-више исто као и прво – са много прилика за Ливерпул, али без адекватне реализације.

Најбољу прилику за свој тим у наставку имао је Винисијус, стрелац из Мадрида, али му је на лопту сјајно истрчао Алисон у 66. минуту утакмице.

Што је време више одмицало, тако је и више нестајала нада Ливерпула, чији су напади били све недореченији.

Зинедин Зидан је на крају победио Јиргена Клопа и пласирао се у ново полуфинале Лиге шампиона.