Проклетство најскупљег фудбалера свих времена /видео/

© Tanjug / AP/Francois MoriНејмар
Нејмар - Sputnik Србија, 1920, 15.04.2021
Бразилац Нејмар исписао је историју Лиге шампиона као први играч који је за пет минута успео чак три пута да погоди оквир гола. Право је чудо да Пари Сен Жермен у Паризу није затресао мрежу Бајерна у реванш мечу четвртфинала - (0:1).

Ипак, то се није одразило на ПСЖ, с обзиром на то да је због победе у првом мечу резултатом 3:2 у Минхену, тим Маурисија Поћетина могао себи да приушти луксуз и да буде поражен.

Доминирали су „свеци“ ношени, управо Нејмаром и Килијаном Мбапеом, али је Бајерн био тај који је однео Пирову победу.

Реал Мадрид Ливерпул - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2021
Енглези су за „краља“ припремили – Титаник?!

И док је у првом одмеравању снага прошлосезонских финалиста виђена „киша голова“, на стадиону Парк принчева, мрежа се затресла само једном, и то голом Чупо Мотинга.

А далеко од тога да није било прилика. Пре свега су константно у центру пажње били Нејмар и Мбапе, који су се често поигравали са одбраном Бајерна. Просто, били су неухватљиви... Та брзина, експлозивност, дриблинзи...

У јеку напада Пари Сен Жермена, Нејмар је успео немогуће. У свега пет минута, у размаку од од 34. до 39. минута погодио је две стативе и пречку. Прво је промешао одбрану Бавараца као салату и шутирао у ближи угао, да би Мануел Нојер маестралном реакцијом скренуо лопту на стативу.

Четири минута доцније, разиграни Бразилац је тукао из шеснаестерца, а најбољи голман планете, који је пружио вансеријску партију и показао да иако чувар мреже, комотно може да игра у последњој линији или задњег везног због великог броја истрчавања и подељених лопти, само је погледом испратио лет лопте, која је завршила на пречки.

Чинило се да ће Нејмар свега 60 секунди касније коначно погодити мрежу јер је матирао Нојера, ипак лопта је поново ударила у стативу.

Није било краја проклетству најскупљег фудбалера свих времена, али је олакшавајућа околност за Бразилца и његов ПСЖ што су, упркос бројним промашајима и поразу, у полуфиналу елитног такмичења где их чека бољи из двобоја Дортмунд - Манчестер сити (1:2 први меч).

► Европа добија новог шампиона – ПСЖ елиминисао Бајерн!

► Србин је „машиновођа“ Локомотиве која тутњи Русијом!