Партизан преокретом колико-толико задржао корак за Звездом /видео/

© Фото : ФК ПартизанДетаљ са утакмице Мачва – Партизан
Детаљ са утакмице Мачва – Партизан - Sputnik Србија, 1920, 16.04.2021
Фудбалери Партизана савладали су Мачву на гостовању резултатом 2:1, у утакмици 32. кола Суперлиге Србије.

Партизан је до тријумфа, који им је био неопходан да задрже колике-толико шансе да освоји титулу, дошао после преокрета.

Црно-бели сада имају девет бодова заостатка за Црвеном звездом, али и утакмицу више на шест кола до краја првенства.

Изабраници Александра Станојевића доживели су шок већ у трећем минуту, када је Бранислав Кнежевић примио лопту после центаршута са левог бока и рутински матирао голмана Владимира Стојковића.

Од тог тренутка кренула је велика офанзива гостију, који су што је брже могуће желели да дођу до изједначења у Шапцу.

Никако нису успевали да искористе прилике, највише захваљујући сјајном голману домаћина Гордићу, који је бранио све што је могао.

Мачва је средином првог полувремена могла да казни Партизан за промашаје, али другог гола у Стојковићевој мрежи није било уз доста среће.

Бриљирао је и даље Гордић, али само до 43. минута, када је Партизан коначно постигао гол.

Стрелац је био Такума Асано, који је искористио шансу која му се указана након одбијене лопте.

Иницијатива Партизана није попустила ни у наставку, па су прилике кренуле да се ређају од првог минута другог полувремена.

Овог пута до црно-бели су до гола дошли много лакше, већ у 56. минуту, када је мрежу Мачве затресао Лазар Марковић.

Партизан је после постигнутог гола наставио да напада, али уједно играо и доста обазривије, плашећи се контранапада домаћина.

Мачва није успела да направи изненађење, пошто су црно-бели успели да мирно приведу меч крају.

Партизан у наредном колу, 24. априла, дочекује Спартак из Суботице, док Мачва иде на гостовање Јавору.

Е, то је Златан – спасао Звезду, а себе „закопао“

Бомба из Италије уздрмала Звезду: Станковић преговарао са Сампдоријом, у све је укључен и Михајловић