Партизан срушио Пролетер, Звезда против Војводине за титулу /видео/

© Фото : Srdjan Stevanovic ©/ФК Партизан/Мирослав ТодоровићПартизан фудбал
Партизан фудбал - Sputnik Србија, 1920, 29.04.2021
Фудбалери Партизана победили су Пролетер на стадиону „Карађорђе“ резултатом 3:1 (1:0) у 34. колу Суперлиге, чиме су стигли до пете везане победе у свим такмичењима. Стрелци за црно-беле били су Светозар и Лазар Марковић, и Милош Јојић, док је Светозар Марковић погодио и сопствену мрежу.

Црно-бели су против Пролетера ушли са четири везана тријумфа после пораза од Звезде у 164. вечитом дербију. Наметнули су теренску иницијативу у Новом Саду, а стигли су до предности преко Светозара Марковића у 18. минуту.

Милош Јојић је из велике даљине упутио центаршут, а најприсебнији у казненом простору домаћих био је дефанзивац Партизана, који је главом затресао мрежу Васиљевића.

Пролетер се није предавао, али није ни успевао озбиљније да угрози гол Поповића, па је на полувремену резултат био 0:1.

Наставак је донео отворену игру, не и голове, а тренер гостију Александар Станојевић је у 58. минуту извршио четвороструку измену. Терен су напустили: Штулић, Јовић, Павловић и Стевановић, а у игру су ушли Холендер, Лазар Марковић, Натхо, и Асано.

Искуно су црно-бели чували лопту у свом поседу, претивши повремено преко брзоног и свежег Такуме Асана. У 75. минуту Партизан је преко Лазара Марковића дуплирао предност - 2:0.

Стадион Црвене зведе - Sputnik Србија, 1920, 29.04.2021
Битка за трофеј Купа Србије на Маракани

Резервиста Бибарс Натхо је мајсторски иза леђа „штиклом“ проиграо Чачанина, који је рутински десном ногом од стативу послао лопту у мрежу, што је био његов 11. погодак ове сезоне.

И таман када се очекивало да ће изабраници Александра Станојевића рутински привести меч крају, уследила је трагикомична реакција Бањака и голмана Поповића, из које је профитирао Пролетер.

Миросављев је послао лопту која је ишла поред стативе, а њу је нехотице у сопствену мрежу проследио Светозар Марковић.

Партизан је потенцијално оштећен и за погодак, с обзиром на то да је у 86. минуту досуђен офсајд Асану, који ипак није био у недозвољеној ситуацији, што је показао поновљени снимак.

Јасно је да би Јапанац са пет метара имао идеалну позицију да поново одведе црно-беле на два гола предности.

Асано се нашао у центру пажње у 91. минуту када је „ко на мотору“ прозујао по десној страни и нанизао неколико фудбалера, додао је Натху, који је ко на тацни послужио Јојића да са 11 метара убаци лопту у небрањену мрежу, за коначних 3:1.

Партизан је тако стигао до 28. победе ове сезоне и има 86 бодова, док првопласирана Звезда има 11 бодова више и утакмицу мање.

Шампион Србије управо од 19 часова игра против Војводине на Маракани, и у случају тријумфа и математички ће обезбедити титулу, и то четврту узастопну у Суперлиги.

► Чувени Немац признао тежак злочин: „Не смем ни да изустим“