Романова чета скинула „краљу“ круну – Челси у финалу Лиге шампиона!

© AP Photo / Alastair GrantФудбалери ФК Челси
Фудбалери ФК Челси - Sputnik Србија, 1920, 05.05.2021
Фудбалери Челсија победили су Реал Мадрид 2:0 и укупним резултатом 3:1 пласирали су се у финале Лиге шампиона.
Челси, чији је деценијски власник Роман Абрамович, у великом финалу играће против Манчестер ситија, који је дан раније елиминисао Пари Сен Жермен.
Највеће заслуге за пласман „плаваца“ иду фудбалерима, који су на терену изборили финале, али и стручном штабу на челу са Томасом Тухелом – човеку који је усред сезоне преузео екипу и подигао је на невероватан ниво.
Како је у првом сусрету у Мадриду резултат био 1:1, сви су очекивали да ће се у Лондону гледати отворен фудбал јер је „краљевски клуб“ морао да постигне гол како би имао шансу за пут у Истанбул где ће се 29. маја одиграти финале најелитнијег клупског европског фудбалског такмичења.
Такав, отворен фудбал гледали смо већину времена. Гости су најбољу шансу у првом полувремену имали преко Карима Бенземе. Француз је пронашао простор да упути шут, а Едоард Менди је спектакуларном одбраном спречио вођство Мадриђана.
Менди је спасао Челси, а само два минута касније домаћи фудбалери су повели. Каи Хаверц није успео да крунише сјајну акцију, али Вернер је одлично пратио развој ситуације и главом је неометан послао лопту у мрежу Реала.
До краја полувремена виђено је још шанси, утисак је да се после поготка екипе из Лондона утакмица још више отворила. У 35. минуту Менди је имао још једну сјајну одбрану.
Модрић је на спектакуларан начин пронашао Бензему, Француз је упутио добар ударац главом, али његов сународник му није дао да се упише у листу стрелаца.
Резултат се није мењао и на петнаестоминутну паузу отишло се са резултатом 1:0.
На старту другог периода игре домаћи играчи имали су неколико прилика да затворе утакмицу. Прву шансу пропустио је Каи Хаверц чији је ударац главом завршио на оквиру гола.
Шансе су се ређале, али играчи Челсија никако нису успевали да удвоструче предност. Непрецизни били су Тијаго Силва, Мејсон Маунт и Каи Хаверц. Све ово биле су феноменалне шансе, међутим, мрежа Реала је мировала.
Најбољу шансу у другом полувремену гости су имали у 64. минуту. Еден Азар је запретио, а Менди је рутински отклонио опасност.
Коначно, у 85. минуту, Челси је успео да удвостручи предност. Нголо Канте одузео је лопту на 35 метара од гола и додао је до Кристијана Пулишића.
Американац је сачекао, био веома миран и у правом тренутку послао је лопту у срце казненог простора. Тамо се налазио Мејсон Маунт који је поставио стопало и савладао Тиба Куртоу.
До краја сусрета није било више голова, те се Челси заслужено пласирао у велико финале Лиге шампиона.
Иначе, ово би могла бити последња утакмица Реал Мадрида у Лиги шампиона јер УЕФА озбиљно разматра да их избаци из елитног такмичења на минимум две године јер и даље нису изашли из Суперлиге.
Гвардиола и Сити прете да покоре Европу без нападача!
Јунак историјског успеха Ситија оптужио фудбалере ПСЖ
Трагедија која је променила фудбал: „Отац је мислио да би Хитлера победио једном руком“