Пенал који је „запалио“ Шпанију, а Хрват је у центру пажње /видео/

Три кола остала су до краја Примере, а шампионска трка после двобоја Барселоне и Атлетико Мадрида (0:0), као и Реала и Севиље (2:2) остала је непромењена. Ипак, много буре подигла је ВАР технологија, која је „скројила“ резултат у Мадриду.
Много буре на Пиринејима подигао је пенал који је у 78. минуту релизовао Иван Ракитић. Хрват је рутински реализовао најстрожију казну, и ту ништа није спорно, али је интересантна ситуација која је довела Севиљу до пенала.
​Наиме, тим из Андалузије извео је корнер и лопта је погодила Едера Милитаа у руку што арбитар у први мах није видео. Уследио је контра-нападад Реала у којем је Карим Бензема избио „један на један“ са голманом гостију и Боно је био приморан да руши бившег француског репрезентативца.
Судија Мунуера показао је на белу тачку, али је из ВАР собе добио сигнал да првобитно треба да погледа снимак из Реаловог казненог простора. И погледао је Мунуера, а имао је шта и да види, Милитао је заиста ударио лопту руком, због чега је поништен пенал за краљевски клуб и досуђен је Севиљи.
Вембли - Sputnik Србија, 1920, 10.05.2021
Британци су ипак „украли“ своје финале!
Одговорност је преузео Иван Ракитић и био је непогрешив. Чинило се да ће „севиљски берберин“ узети меру Реалу - 1:2, али је онда у касном 94. минуту на сцену ступио Еден Азар и поставио коначних 2:2, чиме је Реал, баш као и Севиља, остао у трци за шампионску титулу.
„По мени је то било јасно играње руком играча Реал Мадрида. Рука је без обзира да ли је то било намерно или случајно играње руком, али у оваквим случајевима свако интерпретира то на свој начин, па можемо да расправљамо о томе. Сматрам да је судија добро проценио ситуаицје, па можемо брзо да завршимо са том темом. Сад нам је ВАР био наклољен, прошли понедељак није“, поручио је Хрват.
До краја Ла Лиге остала су још три кола, Атлетико Мадрид је први са 77 бодова, Реал и Барселона имају по два мање, док четвртопласирана Севиља има 71 бод, те нема сумње да ће у наредним данима бити вруће на Пиринејима.
► Српски златни дечак за Спутњик: Имао сам циљ, али сам схватио – границе не постоје!