Симултанка Џордана Лојда – Звезда прекинула серију пораза у Евролиги!

© Фото : АБА/Црвена звезда мтсЏордан Лојд, Црвена звезда
Џордан Лојд, Црвена звезда - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде победили су Валенсију 76:73 у 15. колу Евролиге.

Црвено-бели прекинули су серију од пет пораза заредом у елитном кошаркашком такмичењу. Херој утакмице је Џордан Лојд који је у завршници погађао када је требало. Американац је постигао 20 поена и уз то је имао шест асистенција.

На крају је Валенсија имала напад за продужетак, Препелич је изгубио лопту и Звезда је дошла до победе.

Најефикаснији у победничком тиму био је поменути Лојд, а пратили су га О'Брајант са 15 и Давидовац са осам поена, пет скокова и четири асистенције.

Код Валенсије по 15 поена постигли су Препелич и Лабери, док је Никола Калинић имао пет поена, четири скока и три асистенције.

На старту утакмице гледали смо изједначену игру. Гости из Шпаније били су у благој предности, Звезда је играла солидно и после првих десет минута игре резултат је био 20:22.

Друга четвртина била је веома важна за даљи развој меча. Екипа Саше Обрадовића заиграла је сјајну одбрану, напад је добро функционисао и на полувремену је резултат био 45:36.

Трећа четвртина није најбоље почела за јединог представника Србије у Евролиги. Валенсија је ухватила прикључак и поенима Вивеса смањила је на -6, 50:44.

Настављена је велика борба, шпанска екипа је поптуно ухватила прикључак и пред последњу деоницу резултат на семафору био је 57:57.

На старту четврте четвртине Звезда је правила много грешака. Имала је проблема приликом извођења лопте, било је много почетничких грешака, а опет меч је био стално у егалу.

У последњих пет минута Џордан Лојд је узео ствари у своје руке. Решавао је готово сваки напад и што је најважније погађао је. Један од кључних кошева на 70 секунди до краја постигао је Давидовац, 76:71.

Током последњих 60 секунди црвено-бели нису успели да постигну кош, али није ни Валенсија из игре. Лојд је имао шансу да стави тачку на меч међутим, промашио је и гости су имали напад за изједначење. Препелич је изгубио лопту и Звезда је заслужена стигла до победе.

► Велика НБА анкета: Јокић најбољи центар и кандидат за МВП

► Председник Партизана за Спутњик: Ово је време кад је најважније преживети