Марјановић добио минуте, Авдија надомак дабл-дабла, Бјелица неприметан /видео/

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaБобан Марјановић у дресу Далас Маверикса
Бобан Марјановић у дресу Далас Маверикса - Sputnik Србија
У ноћи између недеље и понедељка одиграно је 11 мечева НБА лиге, а међу онима који су наступали су били Бобан Марјановић, Немања Бјелица и Дени Авдија.

Марјановић је био део уништавања Лос Анђелес Клиперса у дресу својих Далас Маверикса резултатом 124:73.

Центар репрезентације Србије је прилику добио у трећој четвртини, пошто је његов тим тада имао предност од око 50 разлике.

За десет минута проведених на паркету је дошао до четири поена (2/4) и пет скокова, а успут је изгубио једну лопту.

Бјелица је пружио добру партију за Сакраменто Кингсе, који су дан након победе доживели пораз од Финикс Санса – 116:100.

Наш представник је имао малу улогу од 11 минута, па је за то време стигао до три поена (1/3), три скока и две асистенције.

Бјелица је ове сезоне играо 16, 16 односно 11 минута по утакмици, па делује да му је улога мања него прошле године, барем за сада.

Израелац српског порекла Дени Авдија имао је већу улогу од Бобана у поразу свог Вашингтон Визардса од Орландо Меџика 120:113.

Руки Визардса је на терену провео 36 минута и умало дошао до дабл-дабла, пошто је имао девет поена (4/11) и девет скокова, уз три асистенције и две украдене лопте.

Његов тим је упропастио практично добијен меч, пошто је последњу четвртину изгубио са чак 24 разлике (43:19) и поклонио победу Меџику.